jk- aangekocht uit de nalatenschap van Charles Antoine uit Quirin Gerben, wiens schoonmoeder was Catharina an Elisabeth Rente Linsen, dochter van het hiervoor ge- its noemde echtpaar Rente Linsen-Backer. Directeuren er- wisten in 1989 deze serie uit te breiden door de aankoop de van een schilderij van Linsens hand, voorstellende het ek Vrouwehek I3). en Johan Christoph Rente Linsen die al genoemd werd, rt: was rond 1840 eigenaar van Ter Weegen onder Sassen de heim, één der schitterendste buitens onder de zeer vele, en die Leiden nog tot diep in de negentiende eeuw omring- iar den. Deze plaats vererfde op zijn neef J.C.S. Rente ijdt) Linsen, een zoon van de huurder van De Beek. De neef ms had zijn vermogen op een hoogst zonderlinge, eenzijdige uis wijze belegd, namelijk in schepen, die alle voor zijn de risico voeren. De uitbreiding der stoomvaart maakte dat us- zijn vloot van zeilschepen door ramp op ramp getroffen werd. Tenslotte moest hij schoon schip maken. Ter Wee- De gen werd van de hand gedaan. Linsen ging wonen op en De Breul bij Zeist I4). Zijn bezit te Sassenheim viel der :en bollenwoede ten prooi. Het huis werd in 1895 geslecht, les Na mr. Crommelins dood in 1874 werd De Beek het :h, eigendom van zijn blinde zoon Willem Philip. Ook hij kt, verhuurde het buiten gedurende de zomermaanden. Op ek 24 januari 1882 verkoopt hij het aan Johannes Borski op van Hartenlust voor 45.000, In de koopakte wordt en één koepel genoemd. Deze stond half op het voetpad ite langs de Bloemendaalseweg, noordelijk van het daar m: nog aanwezige inrijhek tegenover de toegang naar Over- ie, beek. In Borski's opdracht begon de tuinarchitect Leo- en nard A. Springer met de uitvoering van een plan voor een nieuwe tuin- en parkaanleg op De Beek. Hiertoe de behoorde ook een grote vijverpartij die in 1885 werd m- gegraven en die gevoed wordt door uit het duin afzak- /as kend water. In februari van het jaar daarop wordt de tot plaats in de Opregte Haarlemsche Courant te huur aan- C. geboden. Een familie Van Leeuwen is gegadigde en zal de er een aantal jaren wonen. srs Johannes Borski overlijdt kinderloos op 25 april 1891. )h. Zijn neef Cornelis David van der Vliet - van het Over- de veense Vaart-en-Duin - in zijn jeugd een groot ruiter, daarnaast erg gesteld op geld en mooie vrouwen, had :n. hem belezen om hem het grootste gedeelte van zijn hij prachtige fortuin na te laten, maar hij - Van der Vliet - sr. profiteerde er niet van, wijl zijn tante Olga Emelie Bors- en ki-Sillem hem nog vijf jaar overleefde. Van der Vliets tie dochter, Jan Borski's achternicht, Bertha Johanna, 79

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1989 | | pagina 81