pen wooning eener algemeene zamenkomst op donderdag 18 den augustus des namiddags ten een ure, in het logement De Doelen, Doelenstraat, Amsterdam. ren, In de maanden die volgden ruimde de krant voorname is te lijk plaats in om haar lezers op de hoogte te houden van eide het financiële wel en wee van de hijsm. Deze exclusieve leel- aandacht voor het financiële aspect is niet zo verwonder het lijk. De lezers van de ohc behoorden over het algemeen de tot de gegoede burgerij, waarvan een deel zelf financiële het- belangen had bij de spoorwegen. de Maar dan, op 9 september 1837, eindelijk een eenregelig scht berichtje dat de werkzaamheden aan het baanvak Am ven- sterdam-Haarlem begonnen waren. De krant verzuimde ind, daarbij te vermelden dat het werk bij onderhandse in van schrijving gegund was aan de aannemer Plooster voor 'and de som van 1.048.000, Voor Plooster was deze ling opdracht de gok van zijn leven, omdat geheel niet zeker s en was of hij de werkzaamheden wel tot een goed einde eren zou kunnen brengen. Zo scheen, aldus Plooster, de on tus- gunstige gesteldheid van het terrein zelve, hetwelk den weg van zou dragen, een vijand te wezen, die zonder aanzienlijke ees- opofferingen, de mogelijkheid der uitvoering niet alleen vor- zou kunnen tegenstaan, maar ook geheel en al verhin ïge- deren. Een lage, veenachtige, veelal drasse, slappe polder- grond, doorsneden met sloten, togten en vaarten, van 'ali- welke vele, om de gemeenschap niet te belemmeren, niet iver mogten worden afgesneden, hier en daar afgebroken door 1 of plassen, kolken en overblijfsels van de verwoestingen, bij vroegere doorbraak van dijken en afspoeling van gronden het aangerigt. Zie daar het terrein voor den aanleg eens spoor- rier wegs, bestemd voor de dragt van duizenden ponden, ■ant welke voortdurend over dezelve moeten vervoerd worden het De berichtgeving over de voortgang van het werk gedu rende het jaar 1838 beperkte zich voornamelijk tot een de of twee regels. uni Op 8 december 1838 weet de krant te melden dat op de ide aandeelhoudersvergadering van 7 december met alge nd. mene stemmen besloten werd directeur-ingenieur 'leg Brade, de geestelijke vader van de spoorweg, om onder ub- scheidene redenen niet langer als zoodanig te behouden. dan Helaas zette de krant er niet bij wat die redenen dan wel t er geweest mochten zijn. Waarschijnlijk heeft de directie lar- Brade weggewerkt, omdat niet langer meer met hem ide viel samen te werken. De directie was reeds enkele loei malen in aanvaring gekomen met de in zijn ogen eigen van gereide Brade. Zo werd hem onder andere kwalijk geno bij men dat hij voortdurend op eigen houtje wijzigingen in 93 tOl

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1989 | | pagina 95