schilderde ijzeren kapspanten rustte, terwijl de tussenlig gende ruimte met houtvezelplaten was bekleed 78). Op 20 maart 1935 werd de Noord-Schoterkerk officieel in gebruik genomen. Er was economisch veel veranderd sinds het gereedkomen van de Kloppersingelkerk, die nog in de tijd van de hoogconjunctuur was gebouwd. Om hier uitdrukking aan te geven was er een steen in dit gebouw ingemetseld met de berijmde Psalm 99:2: Goddie helpt in nood als tekst 79). Kerkbouw in Haarlem- In maart 1935 werd elders in Haarlem met kerkbouw Oost begonnen. Opnieuw was dit mogelijk door een gift van dezelfde anonieme gever die voor Haarlem-Noord een bedrag had geschonken. Deze keer stelde hij 22.500,— beschikbaar, mits de kerkeraad bij deze kerk twee loka len voor het jeugdwerk liet bouwen en de bouw voor het eind van het jaar begon. Architect Plooy liet de kerkeraad weten met deze te willen onderhandelen op voorwaarde dat hem ditmaal een ruimere bouwsom werd toegestaan. Daar dit niet mogelijk was, verzocht de kerkeraad Boeyinga in juni 1935 om naast een voorlopig plan voor Haarlem-Noord ook voor een kerk in Haarlem- Oost een ontwerp in te dienen. Omdat de financiële middelen en de vereisten gelijk waren met die van Haar lem-Noord ging Boeyinga voor de Zuid-Oosterkerk van hetzelfde ontwerp uit. Op 13 februari 1935 besloot de gemeenteraad dankzij de medewerking van de Directeur van Openbare Werken op de hoek van de Richard Hol- kade met de Diepenbrockstraat een eveneens trapezium vormig stuk bouwgrond aan de Gereformeerde Kerk te verkopen 8o). De slappe ondergrond maakte het noodza kelijk om het terrein eerst op te hogen en een dure paalfundering toe te passen, waardoor de bouwsom De achtergevel van de Zuid- Oosterkerk aan de Diepen- brochstraat, 1936. Foto: De Spaarnstad, Haarlem. 142

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1990 | | pagina 144