Ontwikkelingen na de Tweede Wereldoorlog 2.500,- hoger uitkwam. Tot ongenoegen van vijf ge reformeerde aannemers werd de bouw in maart opnieuw aan de gebroeders Draisma gegund. Wanneer men de Noord-Schoterkerk en de Zuid-Oos- terkerk met elkaar vergelijkt zijn er slechts enkele gerin ge onderlinge afwijkingen. Laatstgenoemde kerk was met geel-grijze bakstenen gebouwd, terwijl het dak dit maal met zwart verglaasde pannen was belegd. De raam- partij die bij de Noord-Schoterkerk meer een eenheid vormde, bestond nu uit drie afzonderlijke hoge ramen waarvan het middelste het langst was, hetgeen overeen komt met de kerk van Ysselmuiden. Doordat de spitse geveltop nu geen gebroken daklijn had, leek deze meer op de geveltoppen van de Kloppersingelkerk. De opstel ling van de voorste twee bankgroepen in de kerkzaal was in deze kerk ook niet in rechte rijen maar in een van voren naar achteren uitwaaierende halve cirkel rond het liturgisch centrum, wat meteen aan de Kloppersin gelkerk en aan de kerken in Almelo en Wageningen deed denken 8l). De kerk werd op 23 december in ge bruik genomen. Bij die gelegenheid werd gepreekt over Psalm 65:2, welke tekst later op een gedenkplaat in het gebouw werd aangebracht S2). De wens om nu ook nog een vierde predikant te hebben, was voor een echtpaar kennelijk zo groot, dat het de kerkeraad enkele dagen later een gift van 25.000,— schonk 8s). Vooruitlopend op het uitbrengen van het beroep op ds. C. Veenhof werd sectie Noord gesplitst in de secties Noord-Schoten en Centrum, waardoor men vanaf die tijd overeenkomstig het aantal predikanten ook vier secties had 84). Architect Dondorp kreeg in 1964 eveneens de vergroting van deze kerk opgedragen. Sinds 1936 veranderde er veel in Haarlem. Voorlopig viel de groei van de Gereformeerde Kerk van Haarlem nog samen met die van de burgerlijke gemeente. Hier door was het zelfs nodig om deze kerk op 1 oktober 1953 te splitsen in de Gereformeerde Kerk van Haarlem- Noord, respectievelijk van Haarlem-Zuid 8>). Vanaf die tijd behoorden de Wilhelminakerk en de Zuid-Ooster- kerk tot Zuid en de Kloppersingelkerk en de Noord- Schoterkerk tot Noord. Aangezien de stadsuitbreidingen doorgingen, nam het gebouwenbestand ook toe. Op 8 april i960 nam de Gereformeerde Kerk van Haarlem- Noord de Verlosserskerk aan de Generaal Spoorlaan in Delftwijk in gebruik 86). Bij die gelegenheid werden de namen van de Kloppersingelkerk en de Noord-Schoter- 143

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1990 | | pagina 145