het najaar van 1975 verscheen een rapport van de Be leidscommissie, waarin werd voorgesteld om het aantal wijken, predikantsplaatsen en kerken van drie naar twee terug te brengen. In plaats van dit advies over te nemen besloot de Kerkeraad voor Algemene Zaken (kaz) 9') om een gemeenschappelijk hervormde-gereformeerde Beleidscommissie te laten onderzoeken in hoeverre men in de toekomst van eikaars gebouwen gebruik kon ma ken. Evenals in het eerste rapport werd ook nu geadvi seerd om de Goede Herderkerk af te stoten. In het laatste geval werd gekozen voor de hervormde Im- manuëlkerk aan de Van Egmondstraat. Met name de hervormden vonden dat gezamenlijk gebruik van kerken de aanzet tot een verdergaande samenwerking moest zijn. Daarom bracht de daarvoor ingestelde Stuurgroep binnen het kader van het landelijk proces van 'Samen op Weg' eind 1978 een rapport uit over de mogelijkheden tot samenwerking op theologisch gebied. De grootste moeilijkheid hierbij was dat de vorderingen op dit gebied tussen de drie wijken onderling sterk verschilden, waar door niet één lijn voor Haarlem-Noord kon worden getrokken. De plannen tot reductie van het gebouwen bestand vielen ongeveer samen met een reorganisatie van de Christelijke Gereformeerde Kerk van Haarlem- Noord, die naast een renovatie of vervanging van de kerk aan de Floressestraat de aankoop van een ander kerkgebouw overwoog. Dit resulteerde begin 1980 in de verkoop van de Goede Herderkerk met kosterswoning voor 780.000,— aan voornoemd kerkgenootschap, dat dit gebouw na een opknapbeurt sinds 21 maart 1981 als zodanig in gebruik heeft 92). Hoewel het aannemelijk was dat de Koningkerk tenslot te ook zou worden verkocht, werd deze in 1978 nog opgeknapt, daar de vorderingen in de samenwerking met de hervormden hier het minst ver waren. In 1987 werden er ook nog nauwelijks gemeenschappelijke dien sten gehouden. Gedwongen door de hoge exploitatie kosten werd deze kerk desondanks in dat jaar aan de Evangelische Gemeenschap 'Zuiderkapel' verkocht. Voorlopig belegt men nog apart diensten in de hervorm de Noorderkerk aan de Molenaerstraat. Alvorens men hier op 6 september 1987 de laatste kerkdienst hield, vierde de gemeente op 7 juli 1987 nog het 60-jarig be staan van dit gebouw 93). Dit impliceert dat alle Haarlemse Boeyinga-kerken in middels van eigenaar zijn veranderd, maar in elk geval met behoud van de eigenlijke bestemming. Iets waar 145

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1990 | | pagina 147