M. YAH OM MS Bllf, Jfieuwe Gracht )<o. I, Haarlem. Timmerman, Metselaar en Aannemer. van Begijnhof 22 werd een houten loods met pannendak gebouwd. De begane grond deed dienst als wagenstalling voor de handwagens en de verdieping (zolder) werd bergplaats voor steigermateriaal. Op het achterste ge deelte van het terrein kwam nog een houten gebouw met pannendak, bestemd voor houtopslag en een tim merwerkplaats. De zolder deed dienst als opslagruimte. Een bestaand stenen pakhuis op de hoek van de Groene Buurt werd opslag van metselmaterialen, met daarvoor een zandhok. De bedrijfsruimte aan de Parklaan 94 werd in 1895 verkocht omdat zij overbodig was geworden. De werkplaats aan de Nieuwe Gracht 1 werd gehandhaafd tot 1920, waarover later meer. Het pandje Begijnhof 24 hield Van Ommeren in eigen gebruik. Dit pand deed geruime tijd dienst als tekenlokaaltje voor een volontair, die daar werktekeningen maakte voor verschillende wer ken. Later werd dit evenals Begijnhof 20 en Lange Be gijnestraat 1 verhuurd. Ook de bovenwoning boven het voorgebouw is steeds verhuurd geweest. Martinus van Ommeren was wat men noemt een 'self made man'. Veel meer dan lager onderwijs zal hij niet hebben genoten. Hij had zich echter zelf goed ontwik keld, had een scherp verstand en was zeer actief. Hij had zich in enkele jaren opgewerkt van timmerman tot een belangrijk aannemer die niet bang was om risico's te nemen, hetgeen moge blijken uit een aantal grote werken die hij uitvoerde. Op 16 april 1892 kocht hij twee percelen bouwterrein met opstallen aan de Wagenweg ter hoogte van het Florapark. De opstallen werden verbouwd, o.a. perceel Wagenweg 54. In de jaren 1893-1894 werd voor de familie Von Hemert de villa 'De Rijp' op de hoek van de Bloemendaalseweg en de Mollaan in Bloemendaal -nbk 154 Visitekaartje van M. van Om meren van vdör 1897, in welk jaar de zaak een telefoonaan sluiting kreeg.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1990 | | pagina 156