gebouwd. Later woonde hier familie Stoop. Voor de bouw van het bejaardenoord 'De Rijp' werd de villa in i960 afgebroken. Alleen de ijskelder aan de Mollaan is blijven bestaan. Op 30 april 1894 kocht Van Ommeren samen met collega H. London een stuk bouwterrein ten noorden van de Zijlweg, waar de Gaelstraat gerealiseerd werd. Op 27 mei 1895 kochten Van Ommeren en de metselaarbaas J. Guldemond, twee percelen bouwter rein aan de oostzijde van een geprojecteerde straat, lopende in noordelijke richting van de Schotersingel. Vermoedelijk was dit de Maarten van Heemskerkstraat, gezien de later uitgevoerde onderhoudswerkzaamheden aan de gebouwde huizen aldaar. In 1897 bouwde Van Ommeren in Zaandam aan de Jasikoffstraat, de Mendik- hoffstraat en de Golofinkstraat een dertigtal woonhui zen. In datzelfde jaar werd voor de Coöperatieve Bouw vereniging 'Des Werkmans Vriend' voor de prijs van 61.300,— een vijftigtal woonhuizen aan de Verlengde Frans Halsstraat gebouwd, waardoor deze huizen per stuk ongeveer 1.226,moeten hebben gekost. In 1903 werden in Alkmaar aan de Kennemersingel op de plaats van vier woningen uit de nalatenschap van schoonvader H. Lijnbach, drie nieuwe woningen ge bouwd en kwam in Haarlem het wijkgebouw van de Nederlands Hervormde Gemeente 'Bethel' in de Voor helmstraat tot stand. Op een huizenveiling werd op 29 augustus 1903 zes in aanbouw zijnde huizen in de Ael bertsbergstraat van een failliete aannemer gekocht. Van Ommeren heeft deze huizen afgebouwd, thans de num mers 75-85. Bijzonder was dat de gevels van deze nieuwe huizen waren gemetseld van kalkzandsteen, toen een nieuw 155 Door Van Ommeren werden op 20 augustus 1903 in de veiling zes in aanbouw zijnde woonhui zen in de Aelbertsbergstraat ge kocht uit een faillissement. Van Ommeren heeft deze hui zen afgebouwd, het zijn thans de nummers 75, 77, 79> 8183 en 85. Op de afbeelding zijn de huizen vrijwel gereed.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1990 | | pagina 157