Duinlustpark in Bloemendaal-noord vier blokken van drie woningen gebouwd tussen de Johan Verhulstweg en de Krommelaan. De nv Kinheim is geen succes geweest. De exploitatie verliep stroef, onder meer door het overlijden van de notaris die als geldschieter optrad en als gevolg van de crisisjaren, die rond 1930 begonnen, nv Kinheim werd daarom in 1932 geliquideerd. De onderneming heeft de aandeelhouders, waaronder uiteraard Cramer, alleen maar geld en ergernis gekost. De nadruk moet worden gelegd op het feit, dat deze nv Kinheim volkomen onaf hankelijk was en los stond van ons timmer- en aanne mersbedrijf. Wel is zij er wellicht indirect de oorzaak van geweest dat de zaak in de jaren dertig niet meer zo floreerde. Cramer moest zijn aandacht als het ware verdelen over twee zaken. Daarbij kwam nog dat hij sinds 1928 vertegenwoordiger was van de Hypotheek bank voor Nederland te Amsterdam. Hij hield zich der halve ook bezig met het afsluiten van hypotheken, taxa- De Nieuwe Gracht zuidzijde, tussen Jansstraat en Kruisstraat omstreeks 1916, met geheel links perceel No. 1, dat door Van Ommeren gekocht was op 9 maart 1891 Hij verbouwde de benedenver trekken tot timmermanswerk plaats. Het linker raam werd veranderd in een stel naar bin nen draaiende deurtjes. Het personeel behoefde derhalve niet van de voordeur gebruik te maken. In 1920 heeft de tweede eige naar Joh. C. Cramer de werk plaats weer verbouwd tot ka mers en zijn de deurtjes weer vervangen door een raamstel. 162

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1990 | | pagina 164