Het tijdvak van Jacobus Cornelis Cramer: i juni 1946-1 juli 1984 de dikdoenerij. Maar gelukkig is alles zonder fouten en tot ieders tevredenheid verlopen. Inmiddels ging iets anders in de zaak spelen en wel de opvolging. Het was altijd de bedoeling geweest dat schrijver dezes in de zaak zou worden opgenomen om deze later voort te zetten. Pa voelde hier echter niets voor. Er zat volgens hem geen toekomst meer in en hij achtte zoonlief ook niet geschikt. Hij prefereerde voor hem een vaste betrekking als ambenaar of iets dergelijks. En zo ging schrijver dezes maar solliciteren en werd hij per 1 maart 1946 aangenomen als ambtenaar bij de Rijksdienst voor de Wederopbouw in Zandvoort. Maar de zaken liepen anders. Baas Cramer, wiens gezondheid al lang te wensen over had gelaten, werd begin 1946 ernstig ziek, zo zeer, dat hij zijn werkzaamheden niet meer kon uitvoerenBeterschap leek niet meer mogelijk. De zoon zag zijn kans. Hij voelde nog altijd voor de zaak. Hij wierp zich vol energie op het bedrijf en ging zelf als timmerman meewerken. En na een aantal weken zag hij er wel wat in. Hij was nog vrij man en kon dus wel wat wagen. Werk was er voldoende en het leek inderdaad wel te lukken. Hij zegde zijn baan in Zand voort op en overlegde met zijn vader. Er werd nu beslo ten dat hij per 1 juni 1946 het bedrijf zou overnemen en voor zijn rekening zou voortzetten. Zo werd hij per 1 juni 1946 bij notariële akte eigenaar van de zaak voor een bedrag van 1.400, zijnde het saldo van een opgemaakte balans. Niet veel, maar van goodwill kon geen sprake zijn. Het was allemaal net op tijd. Baas Johannes Cornelis Cramer kwam op 8 augustus 1946 te overlijden. Zoals reeds vermeld zag schrijver dezes, de nieuwe eige naar, voldoende in het bedrijf om het voort te zetten. Hij had reeds in de oorlogsjaren regelmatig in de zaak meegewerkt als timmerman. Jacobus Cornelis Cramer was geboren op 1 februari 1916. Een nadeel was dat hij geen opleiding op de ambachtsschool had genoten. Na 5 jaar hbs met diploma, werd de mts, thans hts, afdeling bouwkunde bezocht, waar in 1937 het diploma Bouw kunde werd behaald. Dit diploma was meer gericht op het werk van opzichter-tekenaar, technisch ambtenaar en ook wel aannemer. De eerder verrichte werkzaam heden voor enkele architecten leverde hem een grote werkervaring op als tekenaar, hetgeen goed van pas kwam omdat nu in eigen beheer de tekeningen voor verbouwingen konden worden gemaakt en de bouwaan- vragen worden verzorgd.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1990 | | pagina 172