Een architect was dus vaak niet nodig, waarbij nog de goede contacten met Bouw- en Woningtoezicht en de Schoonheidscommissie kwamen. In de beginperiode wa ren er echter problemen genoeg. De ervaring moest nog komen. Begonnen werd met twee a drie man personeel en verschillende onderaannemers, terwijl schrijver dezes meewerkte, dat was immers het eerste verdiend. Naar mate er meer werk kwam werd er meer personeel aange trokken, maar het was moeilijk om aan goede vaklieden te komen. De minder goeden verdwenen spoedig, want een goede kwaliteit van het werk en een goede service waren een eerste vereiste. Vermeldenswaard is dat op 23 november 1949 Jaap Nieuwstraten in dienst kwam, een bijzonder goede kracht en uitmuntend timmerman. Nadat hij op 23 no vember 1974 zijn 25-jarig jubileum had gevierd, moest hij helaas in 1979 wegens zijn minder goede gezondheid worden afgekeurd en het bedrijf verlaten. Thans in 1990 hebben wij nog steeds zeer goede contacten met hem en leeft hij nog steeds met de zaak mee. Hij had zelf destijds een bedrijf overgenomen van een aannemer bij wie hij in dienst was, maar ondanks zijn vakmanschap lukte dit niet. Cramer heeft toen de inventaris voor 300,— overgenomen. Een tweede goede aanwinst op personeelgebied kwam op 17 augustus 1959 toen Frans de Ruig als leerling in Gezicht vanaf het terrein van Begijnhof 22 naar de ingang van de timmerwerkplaats links en de ingang van de opslagruimte rechts. Toestand omstreeks i960. 171

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1990 | | pagina 173