en een kamertje op de zolder. Verder nieuwe leidingen, berging, tuinaanleg en schilderwerk. De uitvoering ge schiedde in overleg met Bouw- en Woningtoezicht. De voorgevel van perceel Lange Begijnestraat 16 werd in T961 gerestaureerd, derhalve geheel opnieuw opge trokken met nieuwe kozijnen, ramen en winkeldeur. Het metselwerk aan de topgevel werd afgedekt met lood, verder werden voeg- en schilderwerk uitgevoerd. Dit alles conform de tekeningen en onder leiding van de afdeling Monumentenzorg van de gemeente. Eveneens in 1961 werden van het perceel Jansstraat 2 de goten en gootconstructies aan de zijde van de Nieuwe Gracht vernieuwd. In de twee jaren daarop werd het Vrouwe en Antonie Gasthuishofje gerestaureerd aan het Klein Heiligland. Daken, kappen en goten van het hoofdgebouw en de zes woningen werden vernieuwd, evenals de schoor stenen en dakkapellen. Ook werden in de Regenten kamer de vloer en de schouw hersteld met oude materia len. Van hetzelfde hofje werden in 1967 de voorgevel van het hoofdgebouw de blindvensters open gemaakt en voorzien van kozijnen en schuiframen gelijk aan de bestaande. In 1970 en 1971 werd van eerder genoemd perceel Jans straat 2 het bovengedeelte van het achterhuis, zolder en kap, alsmede het bijbehorende metselwerk gerestau reerd, hetgeen op vrijwel totale vernieuwing neerkwam. Van het gehele pand werden de goten vernieuwd en de pannendaken hersteld. Dat dit werk goed is uitgevoerd bleek bij de restauratie van het gehele pand in 1988- 1989, toen aan het bovengedeelte van het achterhuis niets hoefde te worden gedaan. De uitvoering stond onder controle van de afdeling Monumentenzorg. Met 179 Op i juli 1984 was het 25 jaar geleden dat de medewerker F.P.J. de Ruig bij het bedrijf in dienst kwam. Het bedrijf werd op die datum aan hem overgedragen. UITNODIGING L.S., Haarlem, juni 1984 Op 1 juli a.s. is het 25 jaar geleden dat de Heer F. P. J. de Ruig (Frans) in dienst trad van Bouwbedrijf J. C. Cramer. Ter gelegenheid hiervan wordt hem op donderdag 5 juli a.s. van 16.30 tot 18.00 uur een receptie aangeboden in Restaurant 'De Schuylenburcht', Kleverparkweg 15 Haarlem. Tevens neemt de Heer de Ruig met ingang van 1 juli a.s. de algehele leiding van het bijna 100 jaar bestaande bedrijf op zich. Ondergetekende blijft vanaf dat tijdstip als adviseur aan het bedrijf verbonden. Bouwbedrijf J. C. CRAMER Nieuwe Gracht 1Haarlem

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1990 | | pagina 181