deze afdeling werd in 1972 een plan gemaakt voor een gedeeltelijke restauratie van de Nieuwe Kerk op het Nieuwe Kerksplein. Het betreffende werk omvatte de gootconstructie, kapvoeten gootbetimmeringen en -be kleding, bekleding van de dakvlakken alsmede schilder werk. Deze werkzaamheden zijn uitgevoerd in afwach ting van een grote totale restauratie van de kerk, welke later door derden is uitgevoerd. In 1980 werd de bouwvallige topgevel van het pand Aneganf hoek Frankestraat op last van Bouw- en Wo ningtoezicht geheel vernieuwd. Omdat dit feitelijk res tauratiewerk was, werd ook Monumentenzorg bij de uitvoering betrokken. En dan het andere werk: genoemd kunnen worden uitbreiding van kerkgebouwen, zoals de noodkerk aan de Frankrijklaan en de kerk der Zeven- dedags Baptisten aan de Parklaan, verbouwingen van pastorieën en van villa's in de omliggende gemeenten, te veel om op te noemen. Belangrijk was voorts de renovatie van de woningen van de hofjes van Staats en Noblet. In de loop der jaren zijn zo'n 30 woningen verbeterd. Als een woning leeg kwam werd deze onder handen genomen. Ieder een eigen toilet, een keukentje in de vroegere bedstederuimte, dakisolatie, nieuwe aangepaste leidin gen, vaste wastafel en zo mogelijk een doucheruimte. Verder uiteraard schilderen en behangwerk. Jacobus Cornelis Cramer, ge boren i februari 1916, eigenaar van Bouwbedrijf Cramer van 1946-1984. Hier in zijn werkkamer, bezig met de geschiedschrijving van het bedrijf. Ti i l80

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1990 | | pagina 182