HPi TIKI De geschiedenis, voorzover deze in het Gemeentearchief teruggevonden is, geeft het volgende beeld. Weduwe van Abraham van Oost draagt op 1 mei 1657 over aan Jan Willem van Eeden een huis en erf in de Kleine Houtstraat, hoek Gortesteeg waar de Posthoorn uit hangtmet de kamer daarachter die apart verhuurd wordt. Belendingen zijn aan de ene zijde de Gortesteeg en aan de andere zijde Marcus Claessen, meestermet selaar van de stad, achter Gijsbert van Elsland; een en ander voor de prijs van 3300 Carolus gulden. Op 13 augustus 1681 verkopen curatoren van de failliete boedel van Lijsbet Jans, weduwe van Cornelis Willemsz. Croon het huis voor 2200 Car. gulden aan Isaacq Lanoy en Michiel Slagregen. Niet in de koop begrepen zijn het fornuis, smeerpoes en alle verdere kaarsemakersgereed- schappen behorende tot de smelterij en de winkel, als mede hout, hok en wat daarachter is. Slagregen verkoopt zijn aandeel in 'De Posthoorn' aan Lanoy; deze is boter- handelaar. Na diens faillissement wordt op 25 augustus 1694 het huis voor 860 Car. gulden aan Isaacq Snep verkocht. In de hierop volgende tachtig jaar komt het pand niet meer in de transportregisters voor. In de verpondings- registers wordt voor de periode 1709 tot 1733 melding gemaakt van Jan Willem van Eeden. Op 29 november 1766 worden het huis en de apart verhuurde kamer verkocht door de executeurs-testamentair van Claas van Aalst aan Hendrik Huskus jr. voor 425 Car. gulden. Hierbij wordt de navolgende omschrijving gehanteerd: 193 Kleine Houtstraat 74: voorgevel 1986. Kleine Houtstraat 74: situatie 1990.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1990 | | pagina 195