Gezien de grootschalige aanpak konden problemen met de buren niet uitblijven, waarbij geluidsoverlast en in breuk op de privacy belangrijke punten waren. Het werk is uiteindelijk in opdracht van de inmiddels opgerichte Vereniging van Eigenaren Spaarne 54-56 voltooid. In het complex zijn zeven appartementen ondergebracht, waarvan de bergingen een plaats vonden in de onderge legen kelders, waaronder de oude bankkluis. Eerdere plannen tot wijziging van deze panden geduren de deze eeuw zijn in het archief van Bouw- en Woning toezicht aangetroffen, onder andere een uit 1915 van de hand van de bekende architect J.E. van der Ban, die het voorname woonhuis in opdracht van N.V. Kantoor gebouw Spaarne 56 veranderde in bankgebouw; aan de linkerzijde van de gang zijn de ensuitekamers veranderd tot kantoor met een kleine publieksruimte achter de voorgevel. Aan de rechterzijde, ter plaatse van de keu ken, werden de Dagkluis en de Groote Brandkluis on dergebracht. Alleen de achtergevel aan de linkerzijde is bij benadering op de oorspronkelijke plaats gebleven, maar aan de rechterzijde is het pand bijna half zo diep geworden om plaats te maken voor een binnenplaats met wat groen. spaarnwouderstraat 37: Door de voorganger van het huidige Stadsherstel Haarlem, Stichting Spaarnwouder- poort, is in 1987 het initiatief genomen om dit voormalige winkelwoonhuis op te knappen; daartoe was dit pand op het einde van het voorgaande jaar aangekocht. Dit paste geheel in het lofwaardige doel van deze - door de heer M. Rumpff geïnitieerde - stichting ter bevorde ring van het winkelgebeuren en rehabilitatie van de winkelpanden in de Spaarnwouderstraat te Haarlem. Overigens was dit niet de eerste keer dat het pand in de 198 Spaarne 54/56: situatie 1985. Spaarne 54/56: situatie 1990.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1990 | | pagina 200