na-oorlogse jaren werd aangepakt; op het eind van de vijftiger jaren was de bouwkundige toestand van het pand zodanig slecht dat de toenmalige eigenaar al op dracht had gegeven voor een gedeeltelijke sloop van het pand. Op aandringen van de afdeling Monumentenzorg en de Schoonheidscommissie werden de werkzaam heden stilgelegd; een lange periode van overleg met de eigenaar volgde, totdat deze de knoop doorhakte en in 1964 tot restauratie besloot. Veel van wat nu als authen tiek wordt ervaren, is toen aangebracht, zoals de acht- tiende-eeuwse gevelindeling en de voordeur in het mid den met de frontonachtige versiering erboven. Bij die gelegenheid werden de beide vensters iets naar voren gebouwd, waardoor deze het uiterlijk van vitrinekasten verkregen; bij het herstel van deze smeedijzeren objec ten verleende de vereniging Haerlem financiële steun. De achtergevel werd in z'n geheel vernieuwd. Bij de huidige veranderingen is om wille van de haalbaarheid het pand gesplitst in een zelfstandige winkel op de be gane grond en zijn op de verdieping en zolderverdieping tweekamerappartementen aangebracht. Om maximale ruimte voor de winkel te scheppen en de bestaande gevelindeling niet te verstoren, is besloten om de appar tementen vanaf de achterzijde te ontsluiten middels een toegang vanaf het voetpad langs het Spaarne. Ook bevin- 199 Spaarnwouderstraat 37: situatie voor de restauratie van 1964. Spaarnwouderstraat 37: situatie 1990.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1990 | | pagina 201