drspeter e.m. Vereniging 'Haerlem' HAMMANN secretaris Inleiding In het achter ons liggende jaar is de Vereniging 'Haer lem' weer actief bezig geweest met allerhande zaken, die betrekking hebben op de geschiedenis van Haarlem en omgeving, in de meest ruime zin van het woord. Er is intern veel veranderd waarvan de resultaten in de loop van 1991, als we 90 jaar bestaan, merkbaar moeten worden. Radioprogramma Toonde het bestuur zich vorig jaar nog enthousiast over het eigen radioprogramma 'Haerlems kroniek, histori sche actualiteiten', waarin we actuele ontwikkelingen op het gebied van de geschiedenis konden toelichten, dit jaar is het programma ter ziele gegaan. Omstreeks de jaarwisseling van 1990 waren er al tekenen dat Station Haarlem van programmering zou gaan veranderen. Na de zomervakantie verschenen we nog twee maal voor de microfoons; in oktober voor de laatste maal. In de nieu we programmastijl (horizontaal) is geen plaats meer voor maandelijks terugkerende themaprogramma's. Toch zijn er veel zaken aan de orde gesteld. Van oude tot nieuwe boeken, van gerestaureerde tot verloederde monumentale panden, van tentoonstellingen tot lezin genprogramma's, van aandacht voor andere 'zuster'-ver- enigingen in Haarlem en omgeving tot nieuws uit het Gemeente Archief van Haarlem. We betreuren het, dat we op deze wijze geen gebruik meer kunnen maken van het medium radio, waarmee op zeer directe en snelle wijze kon worden ingegaan op voor ons belangrijke zaken. In augustus schreven wij het College van B W dat wij jongerenhuisvesting in de panden Nieuwe Gracht 3, 5 en 13 zeer ongewenst zouden vinden. Naast het feit dat het hier om een aantal belangrijke monumenten ging, die te zamen het meest 'statige' stukje Haarlem aan de Nieuwe Gracht vormen, hebben we vooral willen Bezwaren tegen de aantasting van monumentale gebouwen 204

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1990 | | pagina 206