bestuur is benieuwd wat er gerealiseerd gaat worden. In dit kader is de studiedag 'Handboek' vermeldens waardig welke in november werd gehouden in Teylers Museum. Naast de gebruikelijke contacten tussen onder zoekers, auteurs en coördinatoren was er die dag veel aandacht voor het schildersleven in Haarlem aan het begin van deze eeuw, naar aanleiding van de tentoonstel ling over het recente werk van Kees Verwey. Een aantal bestuursleden heeft in de loop van de zomer zelf de handen uit de mouwen gestoken en zijn begonnen met enig herstel aan het inwendige van De Hoofdwacht. De muren van de Tadema-kamer werden gerepareerd en daarna geverfd, zodat de kamer er tijdens de Open Monumentendagen in september weer prachtig uitzag! Bestuurlijke zaken Tijdens de Algemene Ledenvergadering namen wij op waardige wijze afscheid van de bestuursleden de heren Warnaars en Sliggers, die ieder op geheel eigen wijze, de een wat langer dan de ander..., belangrijke bijdragen hebben geleverd aan de vereniging. Met de komst van twee nieuwe bestuursleden, mevrouw R.E. Ruiter en de heer W.J. van Luyken werd een begin gemaakt met een nieuwe werkwijze van het bestuur. De personele bezetting van het Dagelijks Bestuur werd gewijzigd en kreeg een uitbreiding van haar taken en bevoegdheden. De bijeenkomsten van het Algemeen Bestuur zijn teruggebracht tot eens in het kwartaal. De bestuurlijke slagvaardigheid moet hiermee groter worden. Aan het db, dat iedere maand bijeenkomt, is een administratief medewerker toegevoegd in de per soon van drs. A. van den Ham. Het db is begonnen met het maken van een inventarisatie van alle werkzaam heden die 'Haerlem' verricht en de terreinen waarop we allemaal actief zijn. Het is de bedoeling dat door middel van specifieke commissies en/of werkgroepen sneller en slagvaardiger opgetreden wordt. Programma De serie lezingen werd in februari geopend door me vrouw dr. Joke Spaans over haar dissertatie betreffende Haarlem na de Reformatie. Uit de lezing kwam duidelijk de veelvormigheid van het Haarlemse religieuze leven naar voren. Daarnaast schonk zij aandacht aan de po litieke, sociale en culturele ontwikkeling in de zo belang rijke periode vlak na het Beleg van Haarlem in 1572- 1573- Als geen ander was ons bestuurslid Pieter Biesboer, conservator oude kunst in het Frans Halsmuseum, in 206

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1990 | | pagina 208