staat om in maart een lezing te houden naar aanleiding van de grote overzichtstentoonstelling van het werk van Frans Hals. Hij gaf inzicht in de stilistische ontwikkeling en de kenmerken van zijn stijl. Daarna gaf hij een uitvoe rige toelichting op de standpunten van de twee kunsthis torici, die met elkaar in conflict zijn gekomen over de toeschrijving van schilderijen aan Frans Hals, of aan leerlingen en tijdgenoten. De posities en meningsver schillen van Seymour Slive en Claus Grimm werden uitgelegd en tot slot voegde Biesboer zijn eigen, zeer genuanceerde en op basis van bronnenonderzoek tot stand gekomen gezichtspunten toe. Positief resultaat van de tentoonstelling is, dat er opnieuw zeer grondig onder zoek verricht wordt naar de persoon en het werk van Haarlems grootste zeventiende eeuwse schilder. De traditionele Luilakwandeling voerde door de weilan den rond Haarlemmerliede en Spaarnwoude. Er werd uitvoerig uitleg gegeven bij het ontstaan van het land schap en de latere vorming van het Recreatieschap Spaarnwoude. We werden hartelijk ontvangen in de kerken van beide dorpen alwaar deskundige sprekers uitvoerig over de geschiedenis van de gebouwen spra ken. Tijdens de Algemene Ledenvergadering die gehouden werd in de Stadskweektuin, sprak bestuurslid Jaap Tem- minck over de rol van het Huis ter Kleef tijdens het Beleg van Haarlem en de heer N. Brink over het werk van de dienst voor de Hout, Plantsoenen en Begraaf plaatsen. Tevens gaf de heer W. Polman een uiteenzet ting over het vrijwilligerswerk bij de opgraving en het herstel van de ruïne van Huis ter Kleef. Na de zomervakantie begon oud-bestuurslid Bert Slig- gers de serie lezingen in september met een voordracht over de door hem in Teylers Museum georganiseerde tentoonstelling over het leven en het werk van Augustijn Claterbos. Daarnaast schonk hij veel aandacht aan de geschiedenis van de Haarlemse tekenacademie. De jaarlijkse excursie voerde dit maal, onder leiding van bestuurslid Wim Cerutti, naar Zeeland. Er werden bezoeken gebracht aan de Deltawerken, Veere en Zie- rikzee. Ondanks de prima organisatie en het vele dat geboden werd, 'verdwenen' er twee excursie-deelne mers, waardoor heel wat commotie ontstond. Uiteinde lijk is iedereen veilig en gezond thuisgekomen, zij het niet op de geplande tijdstippen... In november brachten bestuurslid en Stadsarcheoloog Maarten Poldermans en André Numan, voorzitter van 207

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1990 | | pagina 209