B.M.J. SPEET Historische Werkgroep 'Haerlem' Het jaar 1990 begon voor de Werkgroep op nogal onstui mige wijze. Tijdens een druk bezochte ledenvergadering deelde voorzitter B.M.J. Speet mee dat hij in verband met drukke werkzaamheden zich gedwongen zag het voorzitterschap aan het einde van het jaar neer te leggen. Zijn mededeling was aanleiding op zoek te gaan naar een nieuwe voorzitter. Na het nodige lobby-werk verklaarde mevrouw T. Lindijer zich bereid op 31 december het voorzitterschap, met daaraan gekoppeld een zetel in het bestuur van de Vereniging Haerlem, over te nemen. Tegelijkertijd liet de heer M. Bulte weten dat hij het secretariaat, dat hij enkele jaren geleden had afgestoten, weer op zijn schouders wilde nemen. Met dit besluit kon de Werkgroep van harte instemmen, omdat de heer Bulte in het verleden heeft bewezen dat hij, 'eenmaal onder stoom zijnde', de belangen van de Werkgroep op onnavolgbare wijze weet te behartigen. Vreugde alom dus, daar met deze nieuwe vrouw en man aan het roer het schip hwh verzekerd is van een vaste koers. Op 9 mei waren de vereniging Haerlem en de Werkgroep te gast in het gerechtsgebouw in de Jansstraat. Daar bood voorzitter C. van Steijnen de president van de rechtbank, meester Haak, het eerste exemplaar aan van het Register van Criminele Sententiën, ook wel het Von- nissenboek genoemd. In dit register zijn een driehonderd vonnissen opgetekend die uitgesproken zijn door het gerecht van Haarlem in de periode 1432-1470. Aan de publicatie van dit vonnissenboek hebben meegewerkt de dames en heren W. Blazer, J. de Boer, E. Brouwer, J. Grabandt-Pleging, R. Hilarius, A. de Leeuw, T. Lin dijer, A. Oosting, B. Speet, S. van Vlijmen, P. van Wijngaarden. In zijn speech benadrukte voorzitter Van Steijnen terecht dat de Werkgroep met het publiceren van het Vonnissenboek een waardevolle bijdrage heeft geleverd aan het ontsluiten van de zo donkere Haarlem se middeleeuwen. Op 24 oktober kreeg de Werkgroep bezoek van de heer F. Otten, toen nog rijksarchivaris van Noord-Holland, 2TO

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1990 | | pagina 212