en W.J. van den Berg. Zij hadden belet gevraagd om de Werkgroep 'warm te maken' voor het uitgeven van het oudste kadastrale minuutplan van Haarlem van 1832 in het kader van het landelijke project 'Het Historisch Kadaster'. Na beide heren aangehoord te hebben en na de verzekering te hebben gekregen dat het Rijksarchief alle mogelijke ondersteuning zou bieden besloot de Werkgroep zijn medewerking te verlenen. Met de heren Otten en Van den Berg werd afgesproken dat de Werk groep in 1995 met de publicatie gereed zou zijn, waarmee de hwh dan tegelijkertijd haar eigen steentje zou bijdra gen aan de vele festiviteiten rond het 750-jarig bestaan van de stad Haarlem. Op 14 november kreeg de Werkgroep wederom bezoek, dit keer in de personen van de heer C. van Steijnen, voorzitter van de Vereniging Haerlem, en mevrouw R. Ruiter, vice-voorzitter. De aanleiding van hun bezoek was het verlangen om de Werkgroep op de hoogte te brengen van de op handen zijnde wijzigingen in de be stuursstructuur van de Vereniging Haerlem. Tijdens zijn uitleg drukte de heer Van Steijnen de aanwezige leden op het hart dat een en ander niet ten koste zou gaan van de band tussen moeder (de Vereniging) en dochter (de Werkgroep). Na een openhartige discussie keerden bei de bestuursleden huiswaarts met de toezegging door de Werkgroep dat zij de nodige menskracht zou geven ter realisering van de door de Vereniging beoogde verande ringen. Op 19 december werd in besloten kring afscheid geno men van voorzitter B. Speet. Nadat eerst de heer W. Post een verfrissende diavoorstelling had gegeven over enkele buitenplaatsen in zijn geliefd Bloemendaal, werd de scheidende voorzitter door mevrouw Lindijer be dankt voor de vijfjaar voorzitterschap. Uit handen van zijn opvolgster ontving hij vervolgens een kleine bundel, waarin leden van de Werkgroep op een spontane en eigen wijze blijk gaven van hun aanhankelijkheid jegens de voorzitter, een speciaal uit Singapore overgevlogen koperen gedenkplaat, met daarop een vleiende tekst en een goed gevuld kerstpakket; 'om hem wat bij te voeren', zoals een der leden schalks opmerkte. Tenslotte moge hier genoemd worden de lopende onder zoeken: - het transcriberen van het Cartularium van de Com manderij van Sint Jan - de Vijfhoek 211

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1990 | | pagina 213