zag. Now that you've made it to fifty, nu je de vijftig hebt gehaald moet je er nog maar vijftig jaar bij zien te krijgen, liet de Amerikaanse trompettist Chet Baker weten. Niet veel later stonden we bij Bakers laatste rustplaats, nog een ademtocht later was Brink er zelf niet meer. Er zijn er die bij het vertrek van deze musici juist hun levensstijl en hun levenslange gevecht met genotsmid delen aanvoeren - het is veel aannemelijker te veronder stellen dat de enorme druk waarmee een intens muzikan- tenbestaan gepaard gaat een uitlaatklep nodig heeft ge had. Ruud Brink twijfelde altijd aan zichzelf, nooit aan anderen die ook twijfels kenden. Doe ik 't wel goed luidde zijn loodzware motto. Brink deed 't goed. Hendrik Hesseling De heer Hendrik Hesseling, oud-directeur van de Haar- 25 november 1927- lemse Stichtingen Consultatiebureau voor Alcohol en 10 december 1990 Drugs en Kliniek voor Verslavingsziekten 'Spaarne', die op 10 december in Limmen op 63-jarige leeftijd over leed, was geen Haarlemmer. Toch verdient hij aandacht voor zijn dertienjarige arbeid in Haarlem in een jaarboek met plaatselijke historie. In die periode ontstond een fusie-proces van de op 17 maart 1927 opgerichte Vereni ging tot Instandhouding van het Medisch-maatschappe- lijk Consultatiebureau voor Alcoholisme voor Haarlem en omstreken. Op 9 januari 1974 zijn uit de vereniging twee stichtingen ontstaan. De in de zeventiger en tach tigerjaren aan de orde zijnde schaalvergroting en demo cratisering waren aanleiding contact te zoeken met het Alkmaarse Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs. Fusiebesprekingen leverden als resultaat op de oprich ting op 29 december 1989 van de 'Brijder Stichting Noord- Holland' (behalve Amsterdam en 't Gooi) met als onder titel 'Centrum voor verslavingsproblematiek, gevestigd in Alkmaar'. Voordat de toen 47 jaar zijnde heer Hesseling op 1 april 1975 zijn taak in Haarlem aanvaardde was hij werkzaam in de grafische sector, eerst bij Samson Uitgeverij in Alphen aan de Rijn, in welke gemeente hij geboren is en daarna bij de inmiddels koninklijk geworden drukkerij Vermande in IJmuiden, die verhuisd is naar Almere. Vele jaren woonde hij in Driehuis en als man met grote capaciteiten nam hij tot zijn verhuizing in 1988 naar Limmen deel aan activiteiten in de gemeente Velsen. Zo was hij voorzitter van de Vereniging van christelijke JOHN OOMKES 216

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1990 | | pagina 218