scholen en van de commissie die in zijn dorp de feesten op Koninginnedag organiseerde. Ook had hij belangstel ling voor de politiek (o.m. kandidaat voor de gemeen teraad) en het kerkelijk leven. Het aanvaarden van zijn functie in Haarlem hield een uitdaging in. Zijn voorgangers, de heren J.H. Varekamp (1927-1950) en P.C. Blankevoort (1950-1974) waren voortgekomen uit het maatschappelijk werk. Bestuur en medewerkenden waren bij de voorbereiding van het vervullen van de vacature van oordeel, dat de van één tot vijftig medewerkers gegroeide instelling geleid moest worden door een manager. Bij zijn installatie verklaarde de heer Hesseling het eens te zijn met de gedachte het oog te richten op het management, omdat de instelling toe was aan een professionele aanpak. De heer Hesseling had in 1975 te maken met vier afdelin gen, nl. kliniek, kort te voren uitgebreid van twaalf naar vierentwintig kliniekbedden, een amblatorium voor alcohol, een afdeling voor drugs en de administratie. Onder zijn leiding groeide de instelling uit tot een organi satie met elf vestigingen in het arrondissement Haarlem met t20 formatieplaatsen en veertig kliniekbedden. Het streven was een samenhangend stelsel van deskundige hulpverlening aan verslaafden. Aan het einde van zijn loopbaan zette hij zich met veel enthousiasme in voor de fusie van de Haarlemse en Alkmaarse instellingen met als doel de realisatie van een provinciaal verslavings centrum. Ontspannen maakte de heer Hesseling gebruik van de v.u.t.-regeling aan het einde van 1988. Hij verklaarde bij zijn afscheid, dat hij aan de derde fase in zijn leven begon. De scheidende directeur voelde zich fit en maakte plannen voor de toekomst. Helaas heeft hij te korte tijd gekregen om van zijn vrije tijd te genieten. Twee jaar na zijn afscheid overleed hij aan een ernstige ziekte. Wat de totstandkoming betreft van de Brijder-stichting (genoemd naar de heer Klaas Brijder uit Soest, van 197° tot 1983 directeur van de Federatie Zorg Alcoholisten, waarbij alle Nederlandse Consultatiebureaux voor Alco hol en drugs waren aangesloten), zij meegedeeld dat de heer drs. L.E.F. van Ruth, afkomstig uit Nijmegen, de leiding heeft. Het aantal medewerkenden bedraagt tweehonderd en in de naaste toekomst wordt gewerkt aan de bouw van een nieuwe kliniek tussen Alkmaar en Heemskerk. Die zal in de plaats komen van de in 1965 opgerichte kliniek voor alcoholisten in Haarlem en de op 1 oktober 1987 geopende afdeling crisis/detox 217

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1990 | | pagina 219