W. HELVERSTEIJN Kroniek Januari 3 4 7 9 In Haarlem en omgeving komen hulpacties op gang ten behoeve van Roemenië. Wagenladingen voedsel en kleding gaan op transport. a. molenaar (70) overleden, van 1970 tot 1980 hoofd commissaris van politie. Na een explosie in de bergingsruimte van een flatgebouw aan Prattenburg ontstaat een korte, felle brand. Er wordt veel schade aangericht. Blijkens een bulletin is w.m. van ewijk per 2 april be noemd tot directeur behandelingszaken van het psychi atrisch ziekenhuis Vogelenzang te BennebroekHij volgt willy lucassen (77) overleden, Vrouwe van Bethanië. Actievoerders roeren zich op de nieuwjaarsreceptie van de PvdA, ze verzetten zich tegen de bouwplannen in de Verenigde Polders. Kort tevoren heeft de Stichting Haarlemse Adviesraad voor de Volkshuisvesting de ge meente geadviseerd het betrokken gebied niet te bebou wen. Uit de jongste enquête regionale bedrijfsontwikkeling blijkt, dat de economie in de regio Haarlem bijna twee keer zo snel groeit als in de rest van het land. Ook de werkgelegenheid blijkt verbeterd. Mevrouw j. jonkerman in Schoterburcht 100 jaar. Ziekenhuis St. Joannes de Deo zet een dag wegens overbezetting de opnamen van patiënten stop. Op de binnenplaats van Teylers Museum wordt een replica geplaatst van een r8e-eeuws tuinhuis dat destijds daar ter plaatse heeft gestaan. Winkelcentrum Kleverpark introduceert als eerste de statiegelddraagtas. Milieuwethouder van balen koopt het eerste exemplaar. Per 1 februari is de 38-jarige jos van der kooy uit Hoorn benoemd tot stadsorganist van Haarlem als op volger van PIET KEE. Het Oecumenische Dienstencentrum in Parkwijk bestaat 25 jaar. 10 li C.R. VAN DEN BERG Op. 232

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1990 | | pagina 234