tun HOTTiNGA, voorlichter van het r.k. bisdom Haar lem, treedt vervroegd uit en geeft een afscheidsreceptie. Het politiewijkteam van Schalkwijk loste een reeks van 52 diefstallen op. Het Architectuur Bouwhistorisch Centrum (abc) aan het Groot Heiligland bestaat één jaar. Meer dan 10.000 belangstellenden hebben intussen het abc bezocht. Wethouder wiebe koster geeft de eerste aanzet tot de bouw van een nieuwe produktiehal van de Nederlandse Rotogravure Maatschappij aan de Jan Willem Lucasweg in de Waarderpolder. 15 Mevrouw r. boot ontvangt vanwege de Vereniging Haerlem een prijs van 2.500,— wegens haar af studeerscriptie betreffende de machtswisselingen in Haarlem tijdens het Twaalfjarig Bestand (1609-1621). 16 Binnen 24 uur worden een bankfiliaal aan de William Sternstraat en een pompstation aan de Surinameweg overvallen. De Rederijkerskamer Alberdingk Thijm bestaat 100 jaar, het Koninklijk Toonkunst Mannenkoor Zang en Vriendschap (160 jaar oud) voert honderd jaar het predi kaat koninklijk. Thijm en Zang en Vriendschap geven samen een ontvangst in de Gravenzaal van het stadhuis. Van de hand van wim helversteijn verschijnt het boek je: Open doekje voor Thijm. 17 Voor de hoek Beatrixplein in Parkwijk is een woonwerk- complex opgezet, ontworpen door de Haarlemse ar chitect GERARD KNEPPERS. 20 marianne den hartog van Business Center Manage ment bv te Haarlem ontvangt de Netwerkprijs vanwege de Stichting Vrouwen Netwerk. 23 Er breekt een discussie los over de echtheid van de werken van Frans Hals, nu prof. claus grimm, directeur van het Bayerisches Haus der Geschichte in München 28 van de 68 werken van Hals, die geëxposeerd worden in de Royal Academy in Londen, niet authentiek heeft verklaard. De expositie wordt in mei a.s. in Haarlem gehouden. 24 Wethouder koster onthult het stadswapen op een nieu we, korte stadsbus van de nzh, het eerste exemplaar van een reeks die de stadsbussen uit 1979 en 1980 zullen gaan vervangen. 25 Het telefonisch meldpunt Kindermishandeling gaat of ficieel Bureau Kinderbelangen heten. Sinds de oprich ting in april 1989 zijn er honderd meldingen binnengeko men. Wethouder van balen opent het bureau, dat ge huisvest is bij de gg en gd aan de Zijlweg. 233

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1990 | | pagina 235