Een enorme storm richt ook in Haarlem en omgeving voor miljoenen schade aan. 27 De Hekslootpolder tot beschermd vogelbroedterrein verklaard. 29 De ondernemers van het winkelcentrum Schalkwijk presenteren hun ontwerp tot overkapping en modernise ring van het centrum. 31 De gemeenteraad verleent directeur h.j. scheffelaar van het Gemeentelijk Bedrijf Openbare Werken per 1 april a.s. eervol ontslag. De gemeenteraad besluit tot het voeren van een econo misch voorkeursbeleid ten gunste van bedrijven die geen banden hebben met Zuid-Afrika. Het voorstel wordt met een kleine meerderheid aangenomen. Tijdens een bijeenkomst van de Stichting Haarlem Pro motie krijgen eiske henneman en hannie lasschuit door de burgemeester de Haarlem Promotiespeld uit gereikt. Wethouder koster maakt als eerste gebruik van de treintaxi in Haarlem. Bij brand in een huis aan de Schoterstraat komt een 76- jarige vrouw om het leven. De directie van het Spaarneziekenhuis maakt bekend, dat ten halve de negentiger jaren de voormalige Maria- stichting gesloten zal worden en vanaf 1 januari 1996 ondergebracht zal worden in het voormalige Diacones- senhuis in Heemstede. anneke van dok-van weele geïnstalleerd als burge meester van Velsen. Een groep zakenlieden en politici uit het Amerikaanse Hillsbourough en Pinellas County is op kennismakings bezoek in Haarlem. c. duwel (76), oud-koster van de Groenmarktkerk, overleden. b w accepteren de Nota Studentenhuisvesting, waar door Haarlem er de eerst volgende vijfjaar vierhonderd woonruimtes bij krijgt. De eerste milieukrant voor Noord-Holland wordt uit gereikt aan gedeputeerde geert de boer. Sancta Maria opent de uitbreiding van haar school in Eindenhout. De Stichting Sportservice Noord-Holland presenteert zich, een reorganisatie van de Provinciale Sportraad en de Stichting Sporttechnika. Bij hun afscheid van de Sportraad worden voorzitter b.m. van niekerk en pen ningmeester h. arends onderscheiden met respectieve- Februari 8 9 10 234

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1990 | | pagina 236