lijk de zilveren en de bronzen penning van de provincie. Op de Grote Markt (gelegenheidshalve omgedoopt tot Nelson Mandelaplein) wordt feest gevierd ter ere van de vrijgelaten ANC-leider (Z.Afrika) nelson mandela. Na een desbetreffend besluit van de kerkeraad kunnen in de hervormde gemeente Haarlem-Centrum ook andere relaties dan het huwelijk worden ingezegend. Wethouder bruijn plaatst de eerste vloerplaat van een complex van 48 woningen aan de Amnesty International- weg in de Zuiderpolder. Leerlingen en leraren van het stedelijk gymnasium spelen bij het 600-jarig bestaan van hun school het spel Tawera van hella haasse en elias van der zanden. De Theresia-Mavo houdt ter gelegenheid van haar 75- jarig bestaan een reünie in de school aan het Spijkerboor pad. alberdingk THijM viert zijn eeuwfeest met een pontifi cale hoogmis in de kathedraal. Ir. m.h. kuiper (86) overleden, oud-hoofdingenieur en adjunct-directeur Provinciale Waterstaat van Noord- Holland. Voorzitter h g. van der veen van het bedrijfsschap voor groenten en fruit slaat aan de Jan van Krimpenweg de eerste paal de grond in voor renovatie en nieuwbouw van de groothandelsmarkt in de Waarderpolder. Ds. c. van de velde, predikant van de Wilhelminakerk, neemt afscheid wegens zijn vertrek naar Huizen. De politie houdt vijftien mannen aan, die meer dan 70 misdrijven hebben gepleegd met een buit van 800.000 gulden. piet klaassen (59) te Vijfhuizen overleden, auteur en medewerker van Haarlems Dagblad. De inventaris van het Zweedse restaurant op het Bol werk, dat inmiddels gesloten is, gaat onder de hamer. Bij zijn afscheid (vut) van het energiebedrijf wordt de heer j. aleman koninklijk onderscheiden. thus asselbergs per i mei benoemd tot stadsarchitect van Haarlem als opvolger van wiek röling. De politie van Velsen, Haarlem en opsporingsambtena ren van de belastingdienst onderscheppen in een loods in de haven van Umuiden drieduizend kilo cocaïne, een recordvangst. Bij zijn afscheid als directeur van Damiateholding wordt de heer h.c. van de mije benoemd tot officier Oranje- Nassau. Burgemeester schmitz reikt hem de onder scheiding uit. 235

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1990 | | pagina 237