3 De Haarlemse Bridgeclub bc '40 viert zijn 40-jarig be staan. 4 theo kranenburg uit Haarlem Nederlands kampioen klaverjassen. 5 De Algemene Woningbouwvereniging Spaarne en de woningbouwvereniging Groot Haarlem besluiten met ingang van 1 januari 1991 te fuseren. 7 De dienst voor Hout en Plantsoenen begint met het kappen en aftoppen van 29, anderhalve eeuw oude, vervallen linden aan de Kleine Houtweg. Een deel wordt door jonge aanplant vervangen. De Haarlemse gemeenteraad gaat akkoord met een in grijpende reorganisatie van het gemeentelijke apparaat, hetgeen onder meer inhoudt dat de negen stadhuisaf delingen en verscheidene diensten en bedrijven van de gemeente ondergebracht worden in vijf sectoren en een bestuursdienst, (zie 14/3) 8 Op verscheidene lokaties viert Haarlem de Internatio nale Vrouwendag. 9 De Unie van Vrijwilligers viert haar 50-jarig jubileum met een receptie in de Gravenzaal en een feestavond in het Schoterlyceum. Burgemeester schmitz krijgt een jubileumboom aangeboden. truus stroosnijder slaat de eerste paal voor een so ciaal-cultureel centrum en de speeltuin De Zuidparker op de grens van Parkwijk en de Zuiderpolder. 10 In Haarlemmermeer verschijnt het eerste nummer van het Haarlemmermeers Dagblad. Zuster virginie (71) overleden, eertijds provinciaal overste van de Franciscanessen van Aerdenhout (Alver na), die onder meer de Mariastichting onder haar hoede hadden. In de af te breken kerk van de Allerheiligste Drieëenheid te Bloemendaal wordt de laatste dienst gehouden. 12 Haarlemse HEAO-studenten starten een fïets-naar-je- werk-projekt. In aanwezigheid van de Marokkaanse ambassadeur a. jamai opent wethouder van balen een scholingsproject aan de Lieven de Key-Krelageschool voor Marokkaanse jongeren. 14 Volgens een beheersplan van Hout en Plantsoenen is er ruim 2 miljoen gulden nodig om de Haarlemmerhout gezond(er) te maken. Minister ritzen op bezoek bij Hogeschool Haarlem om contact te houden met de 'werkvloer'. De Haarlemse gemeenteraad benoemt tot sectordirec teuren: mevrouw a.j. donkers (educatie, sport, recrea- 236

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1990 | | pagina 238