Waarderpolder ontvangt vanwege de knov als 'onderne mer van het jaar' de keitrofee. 24 Het provinciehuis is opgesierd met een 500 meter lange ring van wimpels ter herdenking van de splitsing van Holland in Noord en Zuid, 150 jaar geleden. 25 Verscheidene raadsleden in Haarlem nemen afscheid nu zij niet meer terugkeren in de gemeenteraad. Onder hen de nestor tinus van de water, die officier Oranje- Nassau wordt, wethouder leni van son en jan rodink (ieder ridder Oranje-Nassau), rike ruiter (erepenning Haarlem), een erepenning ook voor de wethouders van son en sikma. Een dasspeld voor paul captijn. Wethouder van balen stelt het eerste voltooide deel van de Rudolf Steinerschool in gebruik. Met de aanhouding van een groot aantal jongens lost de politie ongeveer 100 criminele affaires in Haarlem- Noord op. 26 Staatssecretaris a. kosto stelt de crimobiel in gebruik, het eerste mobiele spreekuur in Nederland over crimi naliteit. 27 Die Haerlemsche Musyckcamer viert zijn 40-jarig be staan met een jubileumconcert. Burgemeester schmitz benoemd tot voorzitter van de Stichting Edward Schillebeeckx. Bij zijn afscheid van het kantongerecht te Hoofddorp wordt griffier a. vigelius ridder Oranje-Nassau. ageeth hartendorp koninklijk onderscheiden wegens haar verdiensten als vrijwilligster - 40 jaar - voor de jeugd van Spaarndam. Mei 1 Niet zonder rumoer en onder protest wordt het Haarlem se raadslid van de Centrum Democraten geïnstalleerd tijdens een vergadering, waarin de gemeenteraad in zijn nieuwe samenstelling aantreedt. Tot wethouders worden gekozen de CDA'ers léonie broersen, lia kroskinski en gerrit roseboom. Voorts rineke gieske en paul marselje van D'66 en cornelis Moon (vvd). De vier socialistische wethouders nemen afscheid. Wethouder ab van schooten krijgt door de burgemeester de erepenning van de stad Haarlem uitgereikt, p. kloppenburg (49) overleden, cardioloog. 2 ans sanders, 40 jaar katholieke gezinszorg, koninklijk onderscheiden. 5 In de Bavokelder onder de Haarlemse kathedraal neemt Bernard BARTELiNK - na een orgelconcert in de kerk door enkele oud-leerlingen - afscheid als orgeldocent aan het Sweelinck Conservatorium te Amsterdam. 239

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1990 | | pagina 241