cor venneker uit Haarlem koninklijk onderscheiden wegens zijn verdiensten voor de waterrecreatie in Haar lem en omgeving. Burgemeester f. ijsselmuiden van Haarlemmerliede en Spaarnwoude reikt hem de onder scheiding uit. 8 Per i juli is peggy massop benoemd tot directeur van de nieuwe stedelijke Stichting voor Kinderopvang. 9 In het kader van de kunstmanifestatie Antwerpen-Haar- lem zijn op verscheidene punten in Haarlem produkten van moderne Belgische kunstenaars geplaatst. Oud-burgemeester h. machielsen van Zandvoort ont vangt uit handen van zijn opvolger de zilveren legpen ning van de gemeente Zandvoort. 10 Ter opening van de provinciedagen op de Keukenhof dopen de commissarissen der koningin mr. s. patijn (Zuid-Holland) en drs. r. de wit (Noord-Holland) een nieuwe (witte) lelie tot 'Jubilee of Holland'. In het kader van zijn eeuwfeest geeft Alberdingk Thijm een voorstelling van 'Droom van een vrouw', waarin joan dirksen-van daelen haar zilveren jubileum viert. 11 Wijkraad Indische Buurt-Noord opent het nieuwe wijk bureau aan de Indischestraat. Tijdens een officiële samenkomst in de Grote of Sint Bavokerk opent prinses margriet de Frans Halsten toonstelling. Wethouder léonie broersen overhandigt de legpenning der gemeente Haarlem aan een der initia tiefnemers tot de tentoonstelling, prof. seymour slive. i 2 Het Wijkcentrum Broederhuis in Haarlem-oost viert zijn koperen jubileum met een reünie. 13 De Kommissie Herstrukturering Dekenaat Haarlem ad viseert t.z.t. (binnen drie jaar) drie van de vijf rooms- katholieke kerken in Haarlem-Noord voor de eredienst te sluiten: Allerheiligst Hart van Jezus (Kleverpark), Elisabeth en Barbara (Paul Krugerstraat) en Petrus en Paulus (Tesselschadestraat). 15 Een groep criminelen wordt gearresteerd, die zich heb ben schuldig gemaakt aan overvallen op postagentschap pen in Haarlem en Heemstede. 17 De heer wim groen neemt afscheid als voorzitter van het bestuur van woningbouwvereniging Randstad. Hij wordt koninklijk onderscheiden en ontvangt uit handen van wethouder broersen tevens de legpenning van de stad Haarlem. Mej. nellij Apeldoorn (91) overleden, eertijds docen te oude talen en conrectrix stedelijk gymnasium. 18 Mevrouw loeki van balen geïnstalleerd als lid van de Interbestuurlijke Projectgroep Sociale Vernieuwing. 240

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1990 | | pagina 242