19 Het Van Zeggelenplein in de Amsterdamse Buurt is gerenoveerd en wordt weer in gebruik genomen. Akela wil bloemendaal van de Pieter Maritzgroep wordt gehuldigd omdat zij 45 jaar actief is in deze jeugd beweging. b w van Haarlem sturen de schrijver louis ferron een felicitatie met zijn AKO-literatuurprijs 1990, die hem is toegekend voor zijn roman Karelische Nachten. rietje van den boogaard (65) overleden, toneel speelster bij de Haarlemsche Tooneel Club. h.j. pol, huismeester van de Hollandsche Maatschappij der Wetenschappen, bij zijn afscheid koninklijk onder scheiden. 24 johan henstra (70) overleden, oud-directeur Klaas de Vries Mavo. Broeder savio ebben te Haarlem, algemeen overste van de Congregatie der Broeders Penitenten, viert zijn zilveren kloosterfeest. 25 Koning Beatrix en prins claus bezoeken de Frans Halstentoonstelling. De toren van de Grote of Sint Bavokerk moet dringend hersteld worden wegens opnieuw ingrijpende slijtage en aantasting van het hout door de bonte knaagkever. 27 Mevrouw verkuijl in Haarlem-Noord viert haar looste verjaardag. Bij een inbraak in de Pastoor van Arskerk in Parkwijk worden drie beelden gestolen. 28 cor jonker (70) overleden, oud-lid Haarlemse Sport raad, prominent lid van de sportvereniging Onze Gezel len en sportmedewerker van Haarlems Dagblad. 30 De Haarlemse Bloemenmeisjes vertrekken met peer sips, directeur vvv-Zuidkennemerland, en begeleid door mevrouw Elizabeth kraak, naar Florida ter fol kloristische promotie van de Haarlemse regio. Het bejaardenverzorgingstehuis Spaar en Hout bestaat 60 jaar. nettie andriessen-koot (92) overleden, weduwe van de beeldhouwer Mari Andriessen, een markante vrouw in het Haarlemse culturele leven. Met het neerhalen van de vlag wordt het Marine Hos pitaal te Overveen definitief gesloten. Juni 1 Het Kruiswerk en de kraamzorg in Haarlem en omge ving fuseren zich tot het Kruiswerk Zuid-Kennemerland. De heer r. sakko van het ministerie van wvc opent de gerestaureerde Vleeshal. De restauratie heeft 1.9 miljoen gulden gekost. 241

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1990 | | pagina 243