2 Wethouder gieske onthult in de wijktuin 't Groene Hart aan de Oostenrijklaan in Schalkwijk een oeros, een kunstwerk van jeroen ten berge, dat nog met klimop moet begroeien om volwassen te worden. 3 De pastoors a. van duin in de Amsterdamstraat, b. van schie te Overveen, en j. van der zalm, tevens plebaan van de kathedrale basiliek van St. Bavo, zijn 40 jaar priester. Dank zij de Actie Bavoklok kan het door de storm geteisterde uurwerk van de toren weer functio neren. 5 Oud-notaris c.j.a. van dijk (83) overleden. Van gemeentewege zijn ruim 10.000 bedrijven, organisa ties en personen aangeschreven om suggesties te verwer ven voor de viering van 750 jaar Haarlem in 1995. 7 Het muziekcentrum Zuid-Kennemerland benoemt per 1 augustus a.s. nart bouquet tot adjunct-directeur. 8 De Stichting De Houten Haarlemmer organiseert een driedaags Houtfestival (cultureel en natuur-educatief) tot behoud van het zieke stadsbos. De bewoners van het oostelijk deel van de Da Costa- straat in de Amsterdamse Buurt vieren het feit, dat hun (koop)woningen ingrijpend zijn verbeterd. Burgemeester schmitz opent het gerenoveerde Remon strantse hofje aan de Ursulastraat. Architect cees joster (57) te Heemstede overleden. 10 Mevrouw h.p.m. breukelaar-verburg (85), bekend uit het verzet tijdens de Duitse bezetting, overleden. 13 Alle ziekenhuizen, verpleeghuizen, bejaardenoorden en psychiatrische ziekenhuizen draaien zondagsdiensten, een actie ondersteund door de directies, tot betere sa lariëring van het personeel en vermindering van de werk druk. 14 In Haarlem wordt een afdeling opgericht van de Vereni ging Milieudefensie. Met tal van acties en evenementen viert het Anjerfonds in Haarlem zijn gouden bestaan. Wegens de afbraak van de r.k. kerk aan de Korte Klever laan te Bloemendaal - de prima primariakerk van het wereldziekenapostolaat - wordt het jaarlijkse ziekentri- duum gehouden in Nieuw Boekenrode, achter het kloos ter Alverna te Aerdenhout. 15 Het Spaarneziekenhuis krijgt vanwege het ministerie van wvc een prijs van 5.000,— voor de wijze waarop het de patiënten voorlichting geeft. De horecabedrijven Les Pyramides en Roozendaal te Overveen worden in Spa respectievelijk onderscheiden met de Gouden Fles en een Diplome d'Honneur.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1990 | | pagina 244