23 25 26 27 29 30 Juli 5 7 8 Veelvuldige en veelzijdige manifestaties in het concert gebouw bij het jubileum van het Anjerfonds. Tijdens de amateurtoneelwedstrijd in de Haarlemmer hout, georganiseerd door de ioo-jarige Rederijkers kamer Alberdingk Thijm, gaat de eerste prijs naar Thalia. eelco brinkmann, voorzitter CDA-fractie in de Tweede Kamer, brengt met een aantal andere CDA-politici een werkbezoek aan Haarlem. Het leegstaand, voormalige restaurant 't Bolwerk gaat in vlammen op. Twee dakloze mannen, die daar verblijven, weten zich ternauwernood te redden. Een grote delegatie uit het bedrijfsleven van Pinellas County (Florida) brengt een meerdaags, informatief be zoek aan Haarlem. wim van de moosdijk (62) overleden, secretaris r.k. parochiegemeenschap Schalkwijk. Mevrouw a. groenendijk-loogman uit Haarlem wint de hoofdprijs in de ideeënwedstrijd voor de verkeersvei ligheid van het Regionaal Orgaan Verkeersveiligheid in Noord-Holland. Dr. t.l.a. de bruine (73), gynaecoloog-obstetricus aan het Spaarneziekenhuis (Diaconessenhuis) overleden. Bij haar afscheid van 40 jaar onderwijs wordt mevrouw e. klumper (MLK-school De Sleutel) koninklijk onder scheiden. mariëtte wiesman (53) overleden, activiste in Haar lems Vrouwenbeweging. Mr. n.j. van der lee (oud-doelman hfc) in functie als kantonrechter te Haarlem. ruud brink (52) overleden, (inter)nationaal bekend als tenorsaxofonist. In het Architectuur Bouwhistorisch Centrum krijgt Ge rard pouw uit Amsterdam de eerste prijs uitgereikt in de prijsvraag uitgeschreven door de Bond Nederlandse Architecten (bna) Kennemerland. Thema: ontwerp een nieuwe entree. Wethouder marselje opent het woonwagenwerf aan de Van der Aartweg in Haarlem-Noord. wolfgang hörlin uit West-Duitsland wint in de Grote of Sint Bavokerk het improvisatieconcours van het Inter nationaal Orgelfestival. ute puksch uit West-Duitsland is de io.oooste bezoek- (st)er aan het graf van Frans Hals in de Grote of Sint Bavokerk tijdens de Frans Halstentoonstelling. Het Architectuur Bouwhistorisch Centrum (abc) aan 17 22 243

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1990 | | pagina 245