het Groot Heiligland noteert zijn 25.000ste bezoeker sedert de opening in 1988. 9 De Regionale Vereniging Verpleegkundigen-In-Op- stand stopt haar acties tegen het beleid in de gezond heidszorg. 10 De Sint Catharinaschool aan de Rijksstraatweg sneuvelt onder het geweld van de slopers. De Frans Halstentoonstelling noteert haar 100.oooste bezoeker. De Nederlandse Rotogravure Maatschappij (nrm) te Haarlem wordt bekroond vanwege de Europese Roto Gravure Association. 14 Een gemeentelijke deputatie (burgemeester schmitz, wethouder kroskinski en directeur stoové van de ge meentelijke Sociale Dienst) ondertekent het convenant in Rotterdam betreffende sociale vernieuwing. Aan die sociale vernieuwing kan Haarlem vijftien miljoen gulden besteden. Wethouder kroskinski opent de speelplaats aan de Du Perronstraat in Haarlem-Noord. 18 ria nelissen (63) overleden, promotrice devotie O.L. Vr. van Haarlem. De eind mei gestolen beelden uit de Pastoor van Arskerk zijn weer terecht. 22 De Frans Halstentoonstelling gesloten. Er kwamen 139.700 bezoekers. 25 Oud-raadslid t. kerkhoff-pet (87) overleden. 26 Dr. p.a.h.j. merkx (84) overleden, oud-rector van het r.k. lyceum Sancta Maria. 29 Na winst in de finale tegen Cuba winnen de Sullivans voor de vijfde keer het tournooi van de (vijftiende) Haarlemse honkbalweek. Augustus 1 Mevrouw maria spits-medensa viert haar 104e verjaar dag. Enkele Haarlemmers, zich noemende 'Ware vrienden Teylers Museum' komen in actie tegen een nieuwbouw- plan van het museum: twee paviljoens in de binnentuin, waarin expositieruimten, een restaurant en een museum winkel. Jhr. quarles van ufford (90) te Aerdenhout overle den. Wegens de heersende hittegolf voeren politie, spoor wegen en andere bedrijven en kantoren een tropenroos ter in. 2 Adjudant r. docter van de gemeentepolitie, chef van het bedrijfsbureau, gaat met vervroegd pensioen en wordt koninklijk onderscheiden. 244

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1990 | | pagina 246