6 J.ph. zeevat (64) overleden, oud-chirurg van het Ma rinehospitaal te O verveen. 9 De Haarlemse Knoopenwinkel (sieny veltman) in de Warmoesstraat bestaat 100 jaar. 12 Een druk bezet en gevarieerd Haarlem Cup '90 sluit zijn tournooi af. De Derde-Wereldgroep Schalkwijk (18 jongeren) keert terug uit Brazilië, waar ze vijf weken aan verscheidene projecten heeft gewerkt. 13 Terwille van de veiligheid van personeel en bezoekers van het Elisabeths Gasthuis wordt de begroeiing daar omheen gekapt. Op de Zeeweg te O verveen verongelukt een 68-jarige Haarlemmer. 15 De Haarlemse Kamer van Koophandel opent een ves tiging op Schiphol. 16 jan loots (91), kunstschilder, overleden. 17 Het RIAGG Zuid-Kennemerland vestigt zich in de Schip- holpoort aan de Schipholweg. 18 De Solidariteitswinkel aan de Riviersvismarkt bestaat 10 jaar. 19 De poppenspeelster marijke kots wordt bij haar af scheid een 'bevriend' feest aangeboden. 20 In principe besluiten het cda, d'66, vvd, Groen Links en PvdA in de gemeenteraad niet rechtstreeks in debat te gaan met de vertegenwoordiger van de Centrum democraten. 21 Burgemeester schmitz krijgt door de bewoners van de zuidelijke Kleine Houtstraat een petitie aangereikt be treffende de overlast vanwege het horeca-publiek. 23 Dieven breken in bij het Huis van Bewaring De Koepel en maken 18.000,— buit. De vierde editie (t/m 27/8) van Haarlem Jazz Stad trekt weer tienduizenden bezoekers. 24 Nabij het station brandt een posttrein uit. De schade bedraagt een miljoen gulden. 25 Het gebouw van de Sociëteit Vereeniging aan de Zijlweg wordt op de gemeentelijke monumentenlijst geplaatst. 26 In de Immanuelkerk neemt dominee d. barten afscheid van zijn gemeente. 27 Als protest tegen de regeling dat zij geen passagiers van Schiphol meer mogen ophalen, blokkeren Amsterdamse taxichauffeurs het provinciehuis. 28 De interim-manager van de Dienst van Hout en Plant soenen en de Begraafplaatsen, peter huyskens, neemt afscheid. Hij wordt benoemd tot Officier Oranje-Nassau. Hij wordt opgevolgd door nico brink. 245

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1990 | | pagina 247