ii Het Bloemendaalse strand wordt opgehoogd tot weer zes meter boven nap. 13 Woonwagenbewoners blokkeren het stadhuis wegens de ongemakken op hun erf aan de Oorkondelaan. 14 Een delegatie van de Lutherse Nicolai-kerk uit Leipzig bezoekt de vredesgroep van de protestantse kerken in Haarlem-Noord. Bij zijn afscheid als directeur van 't Bolwerk wordt joop de ridder benoemd tot Ridder Oranje-Nassau. 15 Onder grote belangstelling houdt het vernieuwde Uit vaartcentrum Haarlem aan de Parklaan een open dag. De organisatie voor lichamelijk gehandicapten 't Web viert haar koperen jubileum met een demonstratie ter- wille van meer toegankelijkheid in gebouwen enz. 17 Twee onderscheidingen vallen scharrelslager arisz ten deel, toegekend door het Instituut voor Ambachtelijke Slagersproducten. 18 Uit de miljoenennota van de regering blijkt, dat o.m. Haarlem zal moeten bezuinigen met ruim twee miljoen gulden. 20 In de Hartekamp te Heemstede wordt een nieuwe boer derij geopend. 21 Burgemeester schmitz geeft het openingssein tot de Haarlemse Vredesweek. Commissaris der koningin drs. r. de wit opent het Haar lemse bedrijf van Pharmachemie. 22 Pastoor j.j. schut (60) van de H.H. Petrus en Paulus- parochie in Oud-Schoten overleden. 25 Onderwijzer jan pouw van De Peppelaer 25 jaar bij het onderwijs. 26 Tengevolge van een aanrijding met een vrachtwagen op de Leidsevaart overlijdt een motorrijder. Met haar videoprojectie over gehandicaptensport te Haarlem wint marieke sjerps de persprijs van Drecht- werk, de voormalige sociale werkplaats te Dordrecht. 27 Met de aanhouding van 28 verdachten lost het bovenlo kaal rechercheteam 70 inbraken en fietsdiefstallen op. De waarde van de buit bedraagt ruim een miljoen gul den. De eerste fles wijn ten bate van de gezondmaking van de Haarlemmerhout verschijnt op de markt, gelanceerd door Oud Wijnkopers Hustinx BV en aangeprezen door de heer l. van sambeek, voorzitter van de Stich ting De Houten Haarlemmer. Het etiket is ontworpen door de schilder kees verwey. De Stichting ontvangt tegelijkertijd een geschenk van 25.000,— van Niehe Lancee/Brouwer Oudhof (registeraccountants) die hun 247

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1990 | | pagina 249