nieuwbouw van het verpleeghuis Overspaarne aan de Planetenlaan. 4 Het Grafische Bedrijf Joh. Enschedé laat weten, dat het bedrijf een ingrijpende reorganisatie te wachten staat. Onder meer zal de top vertrekken om plaats te maken voor een jongere generatie managers. 5 Groen Links publiceert een nota met het plan een snel tram door Haarlem te laten rijden: van IJmuiden via Velserbroek, door Haarlem richting Schiphol. Het rap port wordt overhandigd aan wethouder marselje. 6 Het Koninklijk Toonkunst Mannenkoor Zang en Vriendschap geeft zijn tweede jubileumconcert in sa menwerking met het Rottes Mannenkoor en Die Haghesangers. Via een straalverbinding verleent de stadsbeiaardier Bernard winsemius vanuit de toren van de Oude Bavo zijn medewerking aan het carillon. 7 In een landelijke wedstrijd van Terre des Hommes (Men sen in Nood) wint de tweede klas van het gymnasium van Sancta Maria de derde prijs. 8 Athletiek Vereniging Haarlem 70 jaar. De 82-jarige wim moolenaar viert zijn 70-jarig lidmaatschap. De ziekenhuizen Elisabeth Gasthuis, Joannes de Deo en Medisch Centrum Velsen (Zeeweg Ziekenhuis) presenteren hun fusieplannen zoals opgesteld door het organisatiebureau Holland Consulting Group. to Oud-wethouder van schooten wordt per 1 januari 1991 benoemd tot voorzitter van het bestuur van het Neder lands Foto- en Grafisch Centrum te Haarlem. 11 Heao'ers (commerciële economie) plaatsen voor het stadhuis een kleefwand waarop voorbijgangers munten kunnen plakken. De opbrengst komt het hulpfonds voor buitenlandse studerende jongeren ten goede. De gemeenteraad besluit tot aanleg van een fietstunnel- tje in het Kenauparkviaduct. De rotonde ter plaatse zal verdwijnen. Aan de Anna van Burenlaan wordt de eerste Nederland se peuterspeelzaal geopend voor lichamelijk gehandicap te kinderen. 13 Gedurende een week viert Radio Parade, de Haarlemse Ziekenomroep, zijn 30-jarig bestaan met live-uitzendin gen vanaf diverse locaties. In de Filmschuur aan de Smedestraat start de Haarlemse editie van het landelijk cine-festival met vertoning van kinder- en jeugdfilms. In het Dorpscentrum te Spaarndam vieren enkele hon derden oud-Spaarndammers een reünie. 14 guus oberendorff (44) overleden, docent aan het Coornhertlyceum. 249

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1990 | | pagina 251