18 De Raad van State schort de maatregel op van het gemeentebestuur, de cafés in de binnenstad twee uur eerder te laten sluiten. Voorlopig mogen ze weer in het weekeinde tot 4 uur 's morgens open zijn. Dr. g.l. van eyndhoven (84), oceanoloog en ere-voor- zitter van enkele natuurhistorische verenigingen te Haar lem, overleden. rik n. busser (92) overleden, hoofdcontroleur bij de belastingen, oprichter Christelijke Ambachtschool, thans Chr. Technische School 'Delta Christina'. 20 Via Haarlems Dagblad wordt 70.000,— bijeenge bracht ter ondersteuning van het Blijf-huis te Amster dam, een overnachtingsonderzoek bij het Van Leeuwen hoekziekenhuis. De gereformeerde Pelgrimkerk aan de Pijlslaan viert haar 25-jarig bestaan. 21 De Wijkraad Ramplaankwartier verzet zich in een brief aan de gemeente tegen de bouw van vier kantoortorens bij de Westelijke Randweg, waardoor het tuinbouw gebied ter plaatse ernstig wordt aangetast en totaal verlo ren gaat. 23 g.m. reeuwijk, bedrijfsleider bij Vos Intermarkt, ko ninklijk onderscheiden bij 40-jarig jubileum. Wethouder kroskinski speldt hem de onderscheiding op. Oud-wethouder l. van son opent het Budget Advies Centrum aan de Ged. Oude Gracht door het naambord te overhandigen aan haar opvolgster, wethouder kros kinski. 24 Wethouder mooij slaat de eerste paal voor het nieuwe gebouw van basisschool De Cirkel aan de Ceramstraat. 25 Na bijna 45 jaar is alsnog de bomaanslag op het Eerste Christelijk Lyceum aan de Emmakade (in verband met het ontslag van dr. van der elst) gepleegd op 4-1-46 opgelost. Een ex-politieman en verzetsman verklaart de dader te zijn geweest. 27 jj. bruijn (71), als mr. Jack nationaal en internationaal bekroonde goochelaar, overleden. 29 De eerste paal voor de nieuwe Professor Dumontschool aan de Niels Finsenstraat. 30 thom delleman neemt afscheid als voorzitter van het Haarlemse Anjercomité. Drukkerij Vijlbrief viert 75-jarig bestaan. 31 De directie van de Luchthaven Schiphol schenkt 5.000,— als bijdrage in het fonds voor de restauratie van het kerkje De Stompe Toren te Spaarnwoude. 250

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1990 | | pagina 252