14 Uit een nota van het desbetreffende ministerie blijkt, dat tussen 1993 en 2005 in Haarlemmermeer ten westen van Hoofddorp 15.000 huizen moeten worden gebouwd, die ook bedoeld zijn voor woningzoekenden uit Ken- nemerland. De Haarlemse politie rolt een bende van negen mannen op, waardoor een groot aantal berovingen, winkeldief stallen, inbraken en een verkrachting worden opgelost. Bij een bouwtechnisch onderzoek wordt de oude Waag, voorganger van de huidige uit 1598, aan de Damstraat 27 herontdekt. Op een veiling van Sotheby's in Amsterdam gaat het schilderstuk 'Portret van een jongen met fruitschaal' (1658) van de Haarlemmer jan de bray voor 950.000,— naar een anonieme Japanse verzamelaar. 15 De Rederijkerskamer Alberdingk Thijm viert in de stadsschouwburg zijn 100-jarig bestaan met een gala voorstelling van Molières Le Bourgois Gentil'homme. Medewerking verleent onder meer Het Koninklijk Toonkunst Mannenkoor Zang en Vriendschap, dat 100 jaar koninklijk is. Na afloop worden yvonne sipman- moolenaar (i2V2 jaar spelend lid) en wim helver- steijn (40 jaar recensent amateurtoneel) gehuldigd. 16 Dr. l. van beugel (internist) wordt bij zijn afscheid van het Elisabeth Gasthuis benoemd tot officier Oranje Nassau. 22 Het Kennemer Lyceum te Overveen houdt een feest- week ter gelegenheid van zijn 70-jarig bestaan. Wethouder l. broersen opent het nieuwe bureau van de woningbouwvereniging Randstad aan de Zijlweg. 23 piet de wit (66) overleden, regisseur van Nut en Genoe gen te Heemstede en speler/oud-voorzitter van het Haar lemse Thalia. Wethouder broersen opent de ere-tentoonstelling in de Vleeshal van werken van kees verwey bij diens 90ste verjaardag. Bij de ontvangst in de Gravenzaal wordt meegedeeld dat de gemeente 461.000,— vrij wil maken in het investeringsplan 1991-1996 voor de opzet en in richting van een Kees Verwey-hal op de bovenverdie ping van Grote Markt 1, hoek Grote Houtstraat. 24 Vier van de vijf leden van de familie letschert, die als regenten fungeren voor het Hofje In den Groenen Tuyn aan de Warmoesstraat, treden af. Ir. j.h. willemink en drs. r.j. niehe zijn de nieuwe regenten. 25 Pastoor c. van der wel gaat met emeritaat en neemt in de Sacramentskerk te Bloemendaal afscheid van zijn parochianen in Bloemendaal en Overveen. 252

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1990 | | pagina 254