De heer ben loogman, 50 jaar koorzanger in de kerk van O.L. Vrouw Zeven Smarten en St. Bavo in Haarlem- Noord, wordt onderscheiden met het pauselijke erekruis Pro Ecclesia et Pontifice. Dezelfde onderscheiding we gens een gelijksoortig jubileum in de kathedraal ontvangt ARIE HULSEBOSCH. 26 Wegens reorganisatie bij Drukkerij Joh. Enschedé en Zonen moeten 250 banen geschrapt worden. Mr. j.i. van DOORNiNCK (83) overleden, loco-griffier van de Staten van Noord-Holland en chef van de tweede afdeling der provinciale griffie. 27 Beeldhouwer wim jonker 70 jaar. De beeldhouwer auke de vries krijgt opdracht tot het maken van een sculptuur in de Zuiderpolder. 28 De Friese Haarlemmer b. van der wal richt aan de Kruisweg een museum in, waarin hij zijn collectie schaat sen onderbrengt. 29 Mr. m.h. kamphuis, gemeentesecretaris van Haarlem, benoemd tot burgemeester van Bloemendaal. Bij zijn afscheid op 12 december ontvangt hij een afgietsel van de buste van Coornhert die op zijn bureau stond. Twee leerlingen van de Beatrixschool ontvangen een 'halve milieuprijs', die totaal 5.000,— bedraagt. De andere helft gaat naar de Vereniging tot behoud van de Hekslootpolder. De betrokken leerlingen hebben het voorstel gelanceerd, scholen een park of plantsoen te laten adopteren. Plaatsvervangend directeur h. maessen van de Ned. Badmintonbond opent het Ombema Sportcentre aan de Zeedistelweg. 30 Hoofdagent c. noorder koninklijk onderscheiden bij zijn afscheid van de Haarlemse politie. Ds. jan a. van arkel (82) overleden, em. predikant van de Geref. Koningkerk en medewerker van de Radio- kerk in Bloemendaal. December 1 Het ministerie van wvc wijst gedeelten in de binnenstad aan als beschermd stadsgezicht: het gehele centrum, de Haarlemmerhout, de Stationsbuurt tot aan Schotersingel en de omgeving van de Koepel. Ter gelegenheid van diens 50-jarig huwelijk verschijnt het Verzameld Werk (korte verhalen en gedichten) van H.G. VAN GELDER. bubb kuyper, antiquaar in Haarlem, benoemd tot se cretaris van de Stichting Europese Antiquaren Beurs. 2 Op het volkstuincomplex aan de Van Konijnenburg straat brandt het clubhuis annex kantine af. 253

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1990 | | pagina 255