8 5 7 1 1 A.E.C. LiNDiJER Historische Werkgroep 'Haerlem' De grote gebeurtenis van dit jaar was de verhuizing van de Werkgroep en bibliotheek terug naar de Hoofdwacht, de 'ze tel' van de Vereniging Haerlem aan de Grote Markt. In de maand mei waren de voorbereidingen hiertoe al getroffen, toen de Vereniging Haerlem gehoor had gegeven aan onze noodkreet en bereid bleek te zijn de Tadema-kamer aan te bie den als voorlopig, doch riant onderkomen voor onze activitei ten. Al eerder was er tijdens het overleg met de Vereniging Haer lem gesproken over de toekomst van de Hoofdwacht. Voor de Historische Werkgroep is het van groot belang dat wij na de restauratie van dit pand wederom in de bovenruimte terecht kunnen, de plaats vanwaar wij zeven jaar geleden ijlings weg vluchtten wegens ernstige tocht en lekkend dak. Destijds was het de Stichting Streekmuseum Zuid-Kennemer- land die ons onderdak aanbood, een oplossing, waarvan wij al die jaren dankbaar gebmik hebben gemaakt. Dit afgelopen jaar werd de gastvrij opengestelde ruimte door de toenemende acti viteiten en werkdruk van de Stichting duidelijk te krap. Op 28 augustus 1991 konden wij bibliotheek en toebehoren van Nieuw Heiligland naar de Hoofdwacht verhuizen en hadden het prettige gevoel weer thuis te zijn. Het is wonderlijk op deze manier op de basis terug te komen, terwijl er nog geen sprake is van enige verbetering in de bouwkundige staat van het pand. Wij hopen daarom ook dat de initiatieven van mevrouw R. Ruiter op het gebied van restauratie van de Hoofdwacht zeer ernstig genomen worden en in de toekomst tot het beoog de resultaat zullen leiden. Wij zijn op dit moment blij met de oplossing, maar een 'eigen ruimte met de daarbij behorende uitbreidingsmogelijkheden is op den duur toch wenselijker. Dit geldt vooral voor de bibliotheek van de Vereniging Haer lem die wij het komende jaar op orde willen brengen en uit willen breiden met voor ons doel relevant materiaal. Het beleid inzake de bibliotheek zal zich niet richten op volledigheid, overbodig in een stad waar al zoveel bibliotheken zijn, maar meer op het verwerven van naslagwerken en veelvuldig ge- 0 1 3 3 1 2 1 215

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1991 | | pagina 217