2 Een Haarlemse projectontwikkelaar lanceert een plan voor de bouw van twee flatgebouwen, ieder 60 jaar meter hoog, die op de oevers van het Spaame zouden moeten komen, op de grens van Haarlem en Heemstede, beide in de vorm van een h. Voor alsnog komt er geen bijval uit die twee gemeenten. 4 Wethouder g. roseboom slaat de eerste paal de grond in voor de bouw van een nieuw zwembad aan de Boerhaavelaan. 5 Mevrouw l. van balen, voorheen wethouder (pvda) te Haar lem, benoemd tot burgemeester van Weert. De beheerder van de Haarlemse stationsrestauratie wordt door de kantonrechter in het gelijk gesteld wat betreft zijn verzet tegen modernisering door Servex van het Jugendstil-interieur. De Vereniging Haerlem had al de landelijke Servexstijl inte rieur-barbarij genoemd. 6 theo braak neemt afscheid als voorzitter van het Koninklijk Toonkunst Mannenkoor Zang en Vriendschap. De heer b. te winkel viert bij dit koor zijn zilveren jubileum als bestuurslid. 10 h.p. mandjes en n.m. rem bij hun afscheid van de Algemene Bank Nederland koninklijk onderscheiden. Wethouder l. broersen speldt hun de onderscheiding op. 12 De ziekenhuizen in Kennemerland houden een opnamestop voor de neurologische afdelingen. Er is op de betrokken afde lingen geen bed meer vrij. 14 Zuster regnata de jonge (70) overleden, eerste vrouwelijke pastor aan de kathedrale basiliek. 15 Een Beverwijker overlijdt na een ongeval (12/7) met zijn mo tor op de Verspronckweg. De Vrienden van de Houtvaart houden via ansichtkaarten een protestactie tegen de dreigende sluiting van het zwembad met de leuze 'De Houtvaart blijft, vrienden voor het leven'. 16 Een 34-jarige man uit Haarlem wordt aan de Fonteinlaan in de Haarlemmerhout dood langs het fietspad gevonden. Hij blijkt neergestoken te zijn. 18 In de Kinderhuissingel wordt het lijk van een verdronken man gevonden. 23 In het Recreatiegebied Spaarnwoude opent burgemeester F. ijsselmuiden van Haarlemmerliede en Spaarnwoude de in ternationale jamborette, waaraan ruim 2000 verkenners mee doen. 25 Op de tentoonstelling in de Vleeshal, gewijd aan de 300-jarige Haarlemse brandweer en de 100-jarige De Tien wordt de 15.000ste bezoeker verwelkomd, de familie linders uit Beu- ningen. 1 Mevrouw maria spits-medema. Haarlems oudste, viert in het verzorgingstehuis Schoterhof haar 105de verjaardag. 247

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1991 | | pagina 249