van het noodlot dat men nog in 1900 de bogen ter weerszij den van de brug, zoals men het in die dagen noemde, had 'ge rectificeerd'. Misschien waren ze er twee jaar later weer aan toe. Het ging kennelijk om een Zandvoorts tramstel, dat op dit traject alleen reed in de relatie Station-Zandvoort. De mo torwagen no 33 reed na de ontsporing met volle vaart tegen de brugleuning, die aan het tramgeweld onvoldoende weer stand bleek te kunnen bieden, waarna de wagen gedeeltelijk in het water stortte. De bijwagen, een van het type 51-55, bleef nog dwars over de brug liggen. Een meisje, dat zich op dat moment op de bmg bevond kon niet tijdig uitwijken en werd door de opspringende tram tegen de brugleuning ge drukt, waardoor zij ernstige verwondingen opliep aan hoofd, dij en kuit. Beter verging het de zich in de tram bevindende personen. De conducteur sprong tijdig van de wagen af en de bestuurder geraakte te water maar wist zwemmende de wal te bereiken. De enige passagier, nog wel een opzichter van ge meentewerken, werd door brekend glas aan de handen ge wond. Het was een omvangrijk en ingewikkeld karwei om de volgende dag de tram met takels en andere hulpvoorzienin gen weer op het droge te brengen. De directie van de enet vermoedde, dat het ongeval was veroorzaakt door baldadig heid: het leggen van ijzeren voorwerpen in de rails. In december 1902 kwam voor de Bloemendaalse lijn een wachtgelegenheid voor trampassagiers bij het beginpunt aan de Kruisweg in gebruik. Geen overbodige luxe aangezien van de Ceintuurlijn komende reizigers na hun wandeling over de spoorkruising daar bij het overstappen op de Bloemendaalse lijn dienden te wachten. Het feit dat beide delen van het net bij die overweg gescheiden waren had nog een andere conse quentie. Doordat de remise Schotersingel maar een beperkte Een grote menigte belangstellenden bekijkt de bij de Wilsonsbrug in het water geraakte motorwagen van de lijn Station Haarlem-Zandvoort. 105

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1992 | | pagina 105