volgende in: de esm garandeerde de betalingen voor de obli gaties van de enet. Voorts ontving de enet jaarlijks van de esm een bedrag van 50.602,15 voor het gebruik van haar baan en materieel door de esm. Dit bedrag was toereikend voor de enet om aan haar jaarlijkse verplichtingen als gevolg van aangegane leningen te voldoen. Later, na de ingebruikne ming van de ENET-lijn naar Overveen, werd genoemd bedrag nog verhoogd tot circa 60.000,-. Door een en ander werd de enet in feite een slapende of papieren onderneming. Doordat echter de baan en het materieel bezit bleven van de enet bleef men in de wandeling de bewuste lijnen verder steeds de ENET-lijnen noemen. Op 1 december 1904 werd aan de directeur L.M. Barnet Lyon eervol ontslag verleend. Hij werd opgevolgd door de heer C.H. Julius, die tevens als chef exploitatie van de esm met ingang van die datum tot gedelegeerde voor de exploita tie werd aangewezen. Jarenlang zou hij een belangrijke rol bij esm en nzhtm vervullen. Op 1 januari 1924 nam de Noord-Zuid-Hollandsche Tram weg-Maatschappij, wel bekend onder de ons nog steeds veel zeggende afkorting nzh, de exploitatie van het tramnet van de esm over. De liquidatie van de enet vond echter pas plaats in 1946 in het kader van een totale reorganisatie van het bedrijf der nzh en haar voorlopers. Het toen geëxploiteer de tram- en autobusbedrijf vervolgde zijn werk onder de Een tramwagen van de ringlijn, reeds van gesloten balkons voorzien, rijdt in de ESM-tijd de lange Wiihelminastraat in; ongeveer 1908. 107 HAARLEM Wiifcefmmastraal

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1992 | | pagina 107