BB BB BB BB onderhandelingen tussen Dumont en v&d van start waren ge gaan, werd de plaatselijke bevolking middels een openbare kennisgeving op de hoogte gebracht2I). Kort daarop wijdden de Oprechte Haarlemsche Courant en de Nieuwe Haarlem- sche Courant voor het eerst, maar wel uitgebreid, aandacht aan de 'kwestie'22). Het alternatief Alternatief voorstel voor de reorganisatie van het Verwulft en voorstel voor bebouwing, behorende bij de memorie van toelichting van M.E.F. Klaje en G.J. Droste jr., 1927. (Bloemendaalsch Weekblad, 1 oktober 1927) De inspraakprocedure was uiterst kort (drie dagen!) maar dit stond een storm van protesten niet in de weg. De eerste reac tie werd 20 september aansluitend geleverd door twee winke liers, G.J. Droste jr. en M.E.F. Klaje, die, respectievelijk, hun winkel hadden aan de Grote Houtstraat nrs. 75 en 77 23). Zij zagen niet alleen in de opheffing van de Paardesteeg een be dreiging voor hun handel, maar gaven tevens uiting aan hun onvrede over het financiële offer dat de gemeente zich zou moeten getroosten om de voorgestelde wijzigingen te kunnen realiseren. Hun protest ging vergezeld van een memorie van toelichting. Daarin toonden beide winkeliers aan dat deze steeg een onmisbare verbinding betekende voor het verkeer. Zij turfden het aantal en soorten gebruikers op verschillende dagen en tijdstippen. Voor dinsdag 20 september 1927, tus sen half negen 's morgens tot vijf uur 's middags zag dat er als volgt uit: 987 voetgangers, 648 rijwielen, 31 kinderwa gens, 16 handwagens, 11 auto's en 4 wagens met paarden. De Paardesteeg was tegenover hun winkels gelegen, zodat het winkelende publiek recht op hun winkels afliep. Bovendien, vanwege de richting van het verkeer toen in de Grote Hout straat, konden zij hun goederen via de Paardesteeg en de Gierstraat afvoeren naar het westen van de stad. Zij achtten Schema eter Bebouw/ng gezien 7a zgde ürrtouistraat BBBEB ■iiiiiinnir öeboorende bgde/Vem. e. Jöetiabfing en /jllU/Vfvjr /Va» SJl'-71 QytYcy 120

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1992 | | pagina 120