Ir. L.C. Dumont, eerste directeur van Openbare Werken 1901-1930. (Fotoalbum Dumont, afd. bma van Gemeentewerken) Na vijfjaar solliciteerde hij bij de gemeente Zierikzee naar de functie van Gemeentebouwmeester en trad als zodanig op 1 februari 1898 in dienst. Al snel werd hem duidelijk dat Zie rikzee te klein was om zich volledig te kunnen ontplooien. Hij meende hiertoe meer kans te krijgen in Nijmegen, alwaar hij per 1 januari 1900 tot adjunct-architect bij Gemeentewer ken werd benoemd. Maar ook de stad van Karei de Groote kon aan den ijverigen, met grooten werkkracht bezielden Du monttoen ter tijde niet bieden, wat hij wenschte Daarom aanvaardde hij reeds een jaar later, op 21 maart 1901, de be trekking van directeur van Gemeentewerken te Deventer. Nog in zijn jaar van aanstelling bouwde hij een ambachts school, doch verwisselde nog voor de gehele voltooiing daar van zijn functie te Deventer alweer met die van directeur van Openbare Werken in Haarlem. Maar deze overstap ging min der makkelijk dan de vorige. In ir. J. Tellegen, die later - in 1915 - burgemeester van Amsterdam zou worden, vond Du mont een geduchte concurrent. Maar Tellegens roem werkte in zijn nadeel, de meerderheid van de Haarlemse gemeente raad was enigszins bevreesd de onafhankelijk denkende Tel legen te benoemen. Bovendien stelde deze hogere eisen en dat schrok het behoudende Haarlemse gemeentebestuur, dat opzag tegen uitgaven die zijns inziens vermeden konden wor den, af2). 153

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1992 | | pagina 153