Intrek van Dumont in zijn nieuwe kantoor aan de Jacobijnestraat. (Fotoalbum Dumont, afd. bma van Gemeentewerken) Naast Teilegen en Dumont was ook W. Weissman door b w op de lijst van aanbeveling voor de functie van direc teur van Openbare Werken geplaatst, maar hij verkreeg geen der uitgebrachte stemmen. In de stad deden geruchten de ron de dat in de beide geheime raadszittingen, die aan de benoe ming vooraf gingen, ernstige beschuldigingen tegen hem zou den zijn ingebracht. Weissman richtte zich daarom tot de gemeenteraad met het verzoek die geruchten in het openbaar te willen logenstraffen, of, zoo dit niet mogelijk mocht zijn, de ingebrachte beschuldigingen te zijner kennis te willen bren gen, opdat hij de onwaarheid daarvan kon aantonen 3). De gemeenteraad benoemde op 2 september 1902 Dumont tot directeur van Openbare Werken en hij trad op 1 november van dat jaar in functie bij de gemeente Haarlem op een jaar wedde van 4.000,— 4). Na achtereenvolgens dus te hebben genoten van de Zeeuwsche klei, de Nijmeegsche moppen, en de Deventer Koek, kwam hij op 1 November igo2 in de stad der bloemen, om daar, doordrongen van werklust, ijver en werkkracht - zijn taak consciëntieus opvattende - te doen wat hij zich tot plicht stelde 5). Zijn ambtelijke loopbaan had tot dan toe veel weg van een bliksemcarrière. In Haarlem zou hij echter zo goed aarden dat hij er tot zijn pensionering zou blij ven. In deze stad heeft hij zijn tomeloze drang om prestaties te leveren ten volle kunnen benutten. Met grote voortvarend heid ging Dumont al meteen aan de slag. Terwijl hij nog te Deventer in functie was, werden hem reeds uit Haarlem de door de gemeentearchitect Jac. Leijh (eigenlijk qua werk zaamheden zijn voorganger) ontworpen plannen voor een Openbaar Slachthuis ter beoordeling toegezonden. Bij zijn in diensttreding zette hij zich onmiddellijk hiervoor in. Maar tot verbazing en ergernis van velen diende hij binnen een jaar 154

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1992 | | pagina 154