Het Algemeen Plan van Van zijn opdrachtgevers kreeg Dumont hevige kritiek te ver- Uitbreiding 1919 werken op zijn vele en voortvarende plannen, waarbij men hem met name verweet dat aan zijn ontwerpen een algemeen plan van uitbreiding ontbrak. Critici konden hierin als het ware een motie van wantrouwen zien, die door Dumont werd weerlegd vanuit de optiek dat zijn plan van november 1905 als algemeen plan ten grondslag lag aan alle deelplannen opgemaakt ingevolge de inwerkingtreding der woningwet52). In 1914 en 1915 had Dumont aan allerlei plannen verspreid over de stad gewerkt. Deze vormden ten dele onderdeel van de samenbundeling van veertien plannen, die te zamen in 1916 Dumonts 'Ontwerp Uitbreidingsplan, iste herziening', zouden vormen. Door alle deelplannen gelijktijdig te herzien ontstond één gemeentelijk uitbreidingsplan 53). Ook voor de beoogde annexatiepolitiek was een dergelijke aanpak gunstig. Van dit algehele uitbreidingsplan maakten alle niet door de gemeente bestemde gronden deel uit. Ten behoeve van de verkeerssituatie, altijd een belangrijk punt bij Dumont, werd voorzien in maar liefst zes nieuwe bruggen. Deze maakten onderdeel uit van het stelsel van 'hoofdverbindingen' om vanuit de deels nieuwe buitenwijken het centrum zo efficiënt mogelijk te bereiken. Omdat in de Woningwet een bepaling was opgenomen die een tienjaarlijkse herziening van de uitbreidingsplannen voor schreef, presenteerde Dumont zijn ontwerp(en) in januari 1917. Het college van b w, dat eindelijk wel eens een vast gesteld Algemeen Plan van Uitbreiding wilde verkrijgen, diende het ontwerp van 1917 twee jaar later bij de gemeente raad ter bekrachtiging in. Hierdoor werd - eindelijk - de sta tus van officieel 'Algemeen Plan van Uitbreiding' verkregen. En door het raadsbesluit werd Dumonts beleid meteen vast- 171 Plattegrond bouw van de Patrimoniumbuurt. (gemeentearchief Haarlem topografisch-historische atlas)

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1992 | | pagina 171