Viering van het 25-jarig ambtsjubileum, Dumont in het midden omring door collega's. (Fotoalbum Dumont, afd. bma van Gemeentewerken) beurde plaatsvindt. Zo ook bij Dumont. Naast aandacht voor zijn carrière als directeur van Openbare Werken werd ook zijn rol in het Haarlemse maatschappelijke circuit belicht. In de eerste plaats zijn bestuursfunctie bij de Vereniging 'Haer- lem', die hem bij zijn aanstelling in 1902 direct werd aange boden. Vakmatig zou hij immers regelmatig worden gecon fronteerd met het restaureren van oude gevels, zodat men zijn deelname in het bestuur van harte toejuichte. En Dumont ver klaarde zich hiertoe gaarne bereid en zou tot zijn pensione ring bestuurslid blijven. Daarnaast was hij bestuurder der af deling Haarlem van de Maatschappij tot bevordering der bouwkunst en bestuurslid van de Vereniging de Ambachts school. De relatie met het gemeentebestuur mag natuurlijk niet ont breken. Deze was niet altijd even hartelijk. In de eerste jaren van zijn directeurschap bij de Haarlemse dienst van Openbare Werken ondervond Dumont veel onverdiende tegenwerking. Het betrof gewoonlijk geen grote beginselvraagstukken, maar kleinigheden, die vaak het karakter aannamen van plage rijen 77). Zelf had hij een zeer duidelijk beeld hoe zijn functie er uit zou moeten zien en liet hij zich niet in het defensief drijven. Toen een aantal gemeenteraadsleden zijn bevoegdheden ter discussie stelde was hij niet van plan om water bij de wijn te 177

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1992 | | pagina 177