qua beschikbaar grondgebied voor het plegen van woning bouw wel zeer krap in zijn jasje zat. Reeds in het plan van 1905 overschreed Dumont de bestaande gemeentegrenzen en liep daarmee in feite vooruit op de annexatie van aangren zend grondgebied. Ook zijn pleidooi voor grondonteigening ten gerieve van nieuwbouw naar Amsterdams voorbeeld typeerde zijn ambitieuze karakter. Zijn stedebouwkundige ontwerpen hebben, te zamen met de meestal per bouwblok ontworpen architectuur van allerlei ontwerpers, de platte grond en het beeld gevormd van verschillende wijken in Haarlem. De belangrijkste daarvan zijn de Amsterdamse Buurt, de Patrimonium Buurt buiten de Kloppersingel, de Slachthuisbuurt, het Kleverpark ten zuiden van de Kleverlaan en de buurt aan de voet van de kathedraal van St. Bavo. Overzicht van stadsuitbreidingen werkzaamheden82) Tot stand kwamen: 1 de gehele wijk benoorden Aelbertsberg- en Santpoorter straat 2 idem tussen Spoorbaan en Tetterodestraat bewesten de Schotersingel 3 idem tussen de Zijlweg, Bilderdijkstraat, Brouwersvaart en Spoorbaan 4 idem tussen Westergracht, Spoorbaan, Pijlslaan, en Leid- se Vaart, m.u.v. een klein bestaand gedeelte Ampzing en L. Costerstraat 5 idem tussen Oranjestraat, Spoorbaan, Brouwersvaart en Oranjeboomstraat 6 idem tussen Iordenstraat, Koninginneweg, Raamsingel, van Eedenstraat, Wijde Gelderlooze Pad, Wagenweg 7 idem tussen Kamperlaan, Kleine Houtweg, Rustenburger laan en Spaame 8 idem ten zuiden van de Slachthuisstraat 9 de gehele nieuwe wijk tussen Zomervaart, Goowatering en Slachthuisstraat 10 de wijk tussen Zomervaart en Amsterdamse Vaart, bezui den de Vooruitgangstraat en Nagtzaamstraat 11 de gehele Patrimoniumwijk benoorden de Kloppersingel. Tot stand kwamen: Catharijne-, Schouwtjes-, Zanders-, Schalkwijker-, Raaks- en Kleine Houtbrug. Verder de Oude brug, Amsterdamsche brug, Poortbrug, Nagtzaambrug, brug over de Brouwersvaart en de brug in 'den Nieuwen Weg' naar Vijfhuizen, de Kenne- merbrug, de Mariejebrug, Jansbrug en de Grote Houtbrug. 179 BRUGGEN

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1992 | | pagina 179