lokalen te vestigen in onder andere het Proveniershuis. In 1899 kreeg de Vrouwenvereniging 'Tesselschade' een der bovenlokalen in huur a 25- per jaar, op voorwaarde dat de huurster het schoonhouden daarvan voor eigen rekening zou nemen. Op het eind van de negentiende eeuw deed het Bur gerlijk Armbestuur zijn intrede in het Proveniershuis. Het be stuur van de Vereniging 'Weldadigheid naar Vermogen dat sedert 1888 een lokaal in de Stadsdoelen ter beschikking had, verzocht weldra eveneens overplaatsing naar het Proveniers- Proveniershuis na de restauratie. huis teneinde beter voeling met het Burgerlijk Armbestuur te hebben. De grotere lokalen aan de Grote Houtstraat zijn in het najaar van 1903 in gebruik geweest voor een najaarsbloe mententoonstelling van de Natuurhistorische Vereniging. Daarin waren bloemen en gewassen bijeengebracht, die in de omstreken van Haarlem in het wild groeiden; zij waren aan gevuld met bloemen, die door de bewoners van het Prove niershuis zelf gekweekt waren. In 1931 keurde de gemeente raad verbeteringen van de huisvesting van het Burgerlijk Armbestuur in het Proveniershuis goed. Het betrof een uit breiding van de lokaliteiten met de grote zaal langs de Grote Houtstraat, welke te dien tijde dienst deed als repetitielokaal voor muziekverenigingen. In 1934 vond wederom een ver bouwing plaats aan dat gedeelte van het Proveniershuis, dat voor de Dienst voor Maatschappelijk Hulpbetoon was aange- 201

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1992 | | pagina 201